Cimbom'a müjdeli haber

Cimbom'a müjdeli haber.24937
  • Giriş : 04.08.2008 / 11:53:00

Steaua Bükreş'in patronu Becali'nin şike soruşturulması nedeniyle Rumen kulübü Avrupa'dan men edilebilir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Fanatik Gazetesi'nin haberine göre: " Gigi Becali, Türk futbolseverlerin, Hagi ve Popescu gibi transferlerden tanıdığı ünlü bir menacerdi. Bu işten kazandığı paralarla büyüdükçe büyüdü ve Steaua Bükreş'i satın aldı. En büyük hedefi, Bükreş temsilcisini Avrupa futbolunda söz sahibi yapabilmek ve bu hedef doğrultusunda legal ya da illegal her türlü yola başvurabiliyor.

NAKİT SEVİYOR

Romanya 1. Ligi, geçen sezon... Son haftaya girilirken CFR Cluj, Steaua Bükreş'in 1 puan önünde lider ve rakibi CFM Cluj. Bükreş ise son maçta Buzau ile oynuyor. Şampiyonluğu kaptırmak istemeyen Steaua'nın patronu Becali, CFR'nin rakibi CFM'ye tam 1 milyon 700 bin Euro teşvik primi veriyor. Hem de nakit. Çünkü Becali kredi kartı bile kullanmaz, tüm işlerini nakit parayla halleder. Ancak teşvik işe yaramıyor, CFR, CFM'yi zor da olsa 1-0 yenerek şampiyon oluyor. Bu durumda Steaua'nın Buzau karşısında elde ettiği 5-0'lık galibiyet hiçbir işe yaramıyor.

TEŞVİK BELGELİ

Ayrıca teşviğin belgesi ortaya çıkınca da, Steaua'nın 7, küme düşen CFM Cluj'un 6 puanı siliniyor. İşte bu durumda Steaua, Avrupa kupalarına katılma hakkını yitiriyor. Ancak işin peşini bırakmayan Gigi Becali, UEFA'ya yakın bir adamını devreye sokup, puanlarını geri kazanıyor. Yine de kulüp hâlâ tehlikede. Çünkü Romanya Hükümeti duruma el koydu ve teşvik soruşturması sürüyor. Eğer meclisten olumsuz yönde bir karar çıkarsa, Steaua'nın Avrupa kupalarından men edilmesi gündemde.

İNANÇ ÇATIŞMASI

Koyu bir Hristiyan olan Becali, ortaya ilginç bir inanç çatışması da çıkardı. Romanya, her 15 Ağustos'ta Maria (Meryem Ana) kutsal gününü kutluyor. Zaten ülkedeki kadınların yarısından çoğunun adı Maria. Galatasaray maçının 12/13 Ağustos'ta oynanacak olmasını fırsat bilen Becali, “Mücadelemiz Maria haftasına denk geliyor. Rakip de Müslüman. Kazanmak daha bir anlamlı olacak” açıklamasını yaparak, herkesi hayretler içerisinde bıraktı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*