Cimbom'da 1 Numaralı soru

  • Giriş : 13.06.2007 / 09:28:00

Galatasaray taraftarı soruyor: Mondi gitti, kalede kim duracak? Aykut mu, Fevzi mi, bir başka transfer mi?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kalli güveniyor

7 yıl boyunca Galatasaray kalesini büyük başarıyla koruyan Mondragon, Daum’un takımı Köln’e transfer olduktan sonra, Sarı-Kırmızılı ekipte kaleci sorunu ayyuka çıktı. Türkiye’ye gelir gelmez yaptığı ilk basın toplantısında Aykut Erçetin ile Fevzi Elmas’a güvendiğini söyleyen teknik direktör Karl Heinz Feldkamp, transfer konusunu kamp zamanına bırakacaklarını belirtmişti. Ancak taraftarların kafasında soru işaretleri oluştu.

Merak ediliyor

Aykut daha önce düzenli olarak ilk onbirde hiç forma giymemişti. Fevzi ise yıllardır yedek kulübesinden çıkamıyor. Kale için bir ara Erciyessporlu Orkun’un adı geçti. Fakat başarılı file bekçisine herhangi bir transfer teklifi yapılmadığı belirlendi. şimdi merak konusu olan, Galatasaray gibi üst düzey hedefleri olan bir takımın, Aykut ve Fevzi ile ne kadar idare edebileceği.

Ezelden beridir kulübe sakini!

Fevzi Elmas, Cim Bom’a transfer olmadan önce Çanakkale Dardanel’in yedek kalecisiydi. Ümit Milli Takım’a seçilen genç file bekçisi, Kırmızı-Beyazlı ekipte de kulübeden çıkamadı. Fevzi Florya’ya geldi. Makus talihi yine değişmedi. Tekerrür eden tarih, Fevzi’ye yine kulübeyi gösterdi.

Kalede güven veriyor ama...

Aykut, performansıyla taraftarlara da güven veriyor. Almanca bilmesi, Kalli’nin gözünde bir avantaj gibi görünebilir. Ancak daha önce düzenli olarak ilk onbirde görev almaması, Aykut’un kafalarda soru işareti bırakmasına neden oluyor. Genç kaleci, Mondi’den yeteri kadar şey öğrendiğini söylüyor.

FANATİK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious