Cimbom'da Götz sesleri

Cimbom'da Götz sesleri.14149
  • Giriş : 31.05.2008 / 22:14:00

Başkan Adnan Polat, yeni hocayla anlaştı, hatta sözleşme bile imzaladı. Peki Feldkamp'ın yerine gelen hoca kim?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başkan Adnan Polat ile yönetimi, Sarı-Kırmızılı forma altında sergilediği performansla adını 'unutulmazlar´ arasına yazdıran eski futbolcusuyla anlaştı, hatta sözleşme bile imzaladı. Ancak bu isim herkesten sır gibi saklandı, çünkü...

‘Dünyaca ünlü’ sözü büyük sıkıntı yarattı

Sezonun bitimine 6 hafta kala Karl Heinz Feldkamp ile yollarını ayıran Galatasaray Yönetimi, şampiyonluk kutlamalarını bile kısa kesmiş ve hiç vakit kaybetmeden teknik direktör arayışlarına başlamıştı. Bu süreçte, Başkan Adnan Polat ve yöneticiler, camiaya yönelik her açıklamada aynı ifadeleri kullandı: “Takımın başına dünyaca ünlü bir hoca getireceğiz...” Görüşmeler sonrasında, yıllar önce Cim Bom’da forma giymiş Falko Götz ile her konuda anlaşma sağlandı. Üstelik taraflar arasında resmi sözleşme bile imzalandı. Ancak ‘dünyaca ünlü’ sözü, yönetimin elini kolunu bağladı ve camiadan gelmesi muhtemel tepkiler gözönüne alınarak bu isim ve anlaşma sır gibi saklandı.

Matthias Sammer’le zaman kazandılar

Falko Götz isminin ‘deşifre’ olmasından çekinen Sarı-Kırmızılı yönetim, bu nedenle çok ilginç yollarla hem camianın hem de basının dikkatini dağıtmaya çalıştı. Kamuoyuna ünlü isimlerle görüştükleri imajını yerleştiren yöneticiler, Matthias Sammer’le de uzun süre biraraya geldi. Hep “Alman Futbol Federasyonu’ndan izin alamadık” açıklamaları yapıldı, ancak Galatasaraylı yöneticiler ile Sammer, aslında çok da fazla transfer konuşmadı. Sammer ilk görüşmeyi kabul etti, çünkü kendisine masada sadece ‘kulüp yönetimi ve altyapı’ konuşulacağı garanti edilmişti. Peki yönetim neden Götz’ü seçti? Çünkü Kalli’nin oturttuğu sistem devam edecek ve yönetimin takımdaki ağırlığı sürecekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious