Cimbom'da Skibbe operasyonu

Cimbom'da Skibbe operasyonu.13734
  • Giriş : 01.06.2008 / 08:58:00

Teknik Direktör arayışlarını sürdüren Galatasaray, Laudrup, Sammer, Deschamps, Guidolin ve Vialli derken geçen sezon Bayer Leverkusen’i çalıştıran Michael Skibbe’yi dün sürpriz bir şekilde Türkiye’ye getirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gizlice İstanbul’a getirilen Alman teknik adam, Florya Metin Oktay Tesisleri’nde yöneticilerle görüştü. Yapılan pazarlıklarda iki tarafın da anlaşmaya yakın olduğu ileri sürüldü. Skibbe, uzun süren görüşmelerin ardından akşam saatlerinde İstanbul’dan ayrılıp Almanya’ya gitti. Galatasaray Futbol AŞ Genel Müdürü Adnan Sezgin, “Görüştüğümüz hocalar var. Ama henüz kesin bir imza yok” açıklamasını yaptı.

GALATASARAY’I ELEMİŞTİ

GALATASARAY’ı geçen sezon UEFA Kupası’ndan eleyen Leverkusen’e oynattığı ofansif futbolla Almanya’da takdir edilen Michael Skibbe’yi, Cim-Bom’un eski teknik patronu Karl Heinz Feldkamp’ın da çok beğendiği vurgulandı. Sezon sonuna doğru alınan başarısız sonuçların ardından Levenkusen’den gönderilen Skibbe de Feldkamp gibi genç oyunculara önem veren bir teknik adam. 1989 yılından itibaren Borussia. Dortmund kulübünün çeşitli kademelerinde hocalık yapan Skibbe, 1998 yılında henüz 32 yaşındayken Borussia Dortmund’un başına getirildi. Bu arada Sarı-Kırmızılılar’ın gündeminde eski futbolcuları Falco Götz de yer alıyor.

AKŞAM

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious