Cimbom'dan zehir açıklama!

Cimbom'dan zehir açıklama!.14149
  • Giriş : 08.02.2009 / 16:44:00

Galatasaray yönetimi dün akşamki maçtan sonra zehir gibi bir açıklama yaptı. MHK'yı kimin yönettiğini bilmiyoruz dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Turkcell Süper Lig'de dün oynanan karşılaşmada Ali Sami Yen Stadı'nda, Kayserispor ile 1-1 berabere kalan Galatasaray, resmi internet sitesinden bir açıklama yaptı.

Maçın 29. dakikasında Cassio Lincoln'ün kırmızı kart görerek oyun dışında kalmasına büyük tepki gösteren sarı kırmızılı kulübün hakemler ve Türkiye Futbol Fedrasyonu hakkında yaptığı şok açıklama şöyle:

EMEK HIRSIZLIĞI YAPILDI

Dün gece Ali Sami Yen Stadı'nda futbolun dışında çirkin oyunun bir perdesi daha sergilenmiştir. Neye hizmet ettiği belirsiz, neyi amaçladığı ise gün gibi aşikar zihniyet bilinçli bir şekilde 90 dakika boyunca adeta emek hırsızlığı yapmıştır.

DERELİ SENARYOYU OYNADI

Galatasaray-Kayserispor maçının hakemi Selçuk Dereli bir Futbol karşılaşması yönetmemiştir. Yazılan senaryoyu başarılı şekilde ortaya koymuştur. Gösterdiği davranışların ve verdiği kararların başka bir açıklaması da yoktur.

FUTBOLCULARIMIZI TAHRİK ETTİ

Karşılaşma boyunca oyunun önüne çıkan akıl almaz hataları ve yönetimiyle futbolcularımızı ve taraftarımızı tahrik etmiş belki de diyet ödeme uğruna bir takımın kaderi ile oynama hakkını kendinde görmüştür. Takımımızı anlamsız ve tartışılan kararlarla eksik bırakmış, taraftarı provoke ederek tahriklere yol açmış adeta takımımızın üzerine oynayıp tek kelimeyle bir sindirme operasyonunu sahne sahne uygulamaya koymuştur. Selçuk Dereli'nin komedi yönetimi bardağı taşıran son damla olmuştur.

KAOSU ÖNLEMEYE YÖNELİK ÇABAYA DARBE VURULDU

Şimdi Futbol tarihine karanlık bir gece olarak asılan bu 90 dakikanın ardından beyaz sayfa söylemleriyle yola çıkıp basiretsiz görünümleriyle güvenilir olmaktan uzak kalanlara sesleniyoruz:

1) Galatasaray'ın olgun duruşunun katkılarıyla filizlenen ve yükselen Futbol barışı ne yazık ki Galatasaray'ın aleyhine kullanılarak bugünlere gelinmiştir. Galatasaray'ın Türk futbolundaki kaosu önlemeye yönelik çabası ve birleştirici unsur olma adına gösterdiği anlayış kendi aleyhine haksızlıklara yol açacak kadar deformasyona uğratılmıştır. "Galatasaray nasılsa bizi destekliyor" diye düşünüp Galatasaray'ın üzerine oyunlar oynamaya kalkışmak bu büyük camianın gücünü hafife almaktır.

CEZA GÖRECEKLERİNE ÖDÜLLENDİRİLİYORLAR

2) Futbolcularımız ve yöneticilerimiz haksız yere ve komik gerekçelerle cezalandırılırken hataları yapanların yanlışları yanlarına kar kaldığı gibi asıl ceza görmesi gerekenler ise Galatasaray'a karşı hata yapmanın bedelini ödüllendirilerek almaya başlamışlardır.

CEZALAR TAHAMMÜLÜ ZORLUYOR

3) Hakemlerin; takımımız futbolcularına yapılan sertliklere gösterdiği tölerans ve yaklaşım, basit-ucuz ve kolay kart cezaları uygulaması, takımın futbolunu sindirmeye yönelik çalınan düdükler, tribünlerin provokasyonuna yol açan yönetimler ve bunun neticesinde ortaya çıkan komik cezalar artık tahammül sınırlarını zorlamaktadır.
NE DEĞİŞTİ?

4) Unutulmasın ki Turkcell Süper Lig'de Galatasaray, 2007-08 sezonunda en az kart gören takımlardan biri olmuştur. Kulübümüzün ve futbolcularımızın spor ahlakı-anlayışı ve duruşu hiçbir şekilde değişmemiştir. Hal böyleyken şimdi soruyoruz “Ne değişmiştir ki bu ucuz kartlar havada uçuşmaktadır?” Kartlarda ve faullerde görülen çifte standart, bazı futbolcularımızı pasifize etmek için gösterilen çabalar arkalarında hep soru işaretleri bırakmaktadır.

KADIKÖY'DE İPTAL EDİLEN GOL

5) Son Kayserispor maçında, bir önceki hafta Sivas'ta bedava gösterildiği herkesce malum kırmızı kartlar Eskişehirspor maçında ofsayttan atılan, Kadıköy'de atılan ama iptal edilen goller ve daha bir çok örneklerle çoğaltabileceğimiz kasıtlı olmadığına inanmak istediğimiz ama inancımızı ve sabrımızı zorlayan pozisyonlar. Biz sadece Galatasaray'ın değil tüm maçların mercek altına alınmasını ve incelenmesini istiyoruz. Bakın, araştırın. Anti futbola prim tanımayın. Bakın, araştırın, çifte standardınızı siz de yakalayın...

TAKINTI, NEFRET VE KOMPLEKS

6) Yine unutulmaması gereken bir nokta ise Galatasaray'ın Avrupa çapında yıldızlara sahip ve milli takımlara en çok futbolcu veren kulüp olmasıdır.Yerli ve yabancı birçok marka ismin yer aldığı takımımız aynı zamanda darbeye yönelik sakatlıklardan da aşırı derecede etkilenmektedir. Galatasaray Futbol takımı bünyesinde 22 milli futbolcuyu barındıran bir yapıya sahiptir. Ayrıca bunların içinde 5 ayrı Milli Takım kaptanı mevcuttur. Böylesine uluslararası hüviyetteki bir takıma karşı kimse takıntısını, nefretini, kompleksini Galatasaray'ın üzerinden gidermeye çalışamaz. Kimse yazılan senaryoları Galatasaray'ın üzerinde uygulayamaz. Galatasaraylı futbolcuların sahadaki duruşlarını kimse bozamaz, taraftarı provoke edemez, sahasını kapatmaya çalışamaz. Bir çok milli zaferi birlikte yaşadığımız bu çocuklarımızın kendi değerlerimizin basit oyunlarla heba edilmesine göz yumamayız.

GERÇEK GÖZ ARDI EDİLEMEZ

7)
Gerçekçi hiçbir icraat-proje ve hamle atağına kalkışmayan, somut bir faaliyet girişiminde bulunmayan, Futbol oynanması mümkün olmayan sahalara seyirci kalan ve bu nedenle futbolcuların sakatlanmalarına yol açanlar sadece ikili ilişkilere dayalı düzenlerinde Galatasaray gerçeğini göz ardı edemezler.

Türkiye Futbol Federasyonu yönetimine, Fair-Play adına attığımız her adımın, uzattığımız her zeytin dalının geri dönüşü bizi hem şaşırtmakta hem de yaralamaktadır. Galatasaray camiasının Fair-Play'den anladığı dürüst oyun-etik davranıştır. Biz herkese eşit davranılan bir yönetim anlayışını destekleyeceğimizi her platformda belirten bir camianın ve anlayışın temsilcileriyiz. Biz lekesiz, saf ve adil bir Futbol anlayışı istiyoruz.

Ancak tahammül sınırlarını aşan yaklaşımlar, sergilenen vurdumduymaz tavırlar ve Galatasaray maçlarında yaşanan akıl almaz hatalar bizi sessizliğimizi bozmak zorunda bırakmıştır. Ne yazik ki yola çıkarken beyaz sayfa, dürüst futbol, şeffaflık anlayışı sloganlarını şiar edinenler kendilerinin de sonunu kestiremedikleri bir yöne sapmıştır.

DESTEĞİMİZİ GERİ ÇEKERİZ

Bu şekilde gittiği sürece Türkiye Futbol Federasyonu'na ve kurullarına olan desteğimizi geri çekeceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın. Uzun süren sabırlı bir dönemin ardından bugün geldiğimiz noktada bu federasyon ve kurullarının Türk futbolunu yönetecek kapasitede olmadığına kanaat getirmiş bulunuyoruz.

Galatasaray'ın desteği olmadan federasyonunun Futbol barışını, sportif başarıyı ve sektörel gelişimini nasıl sağlayacaklarını bizde merak ediyoruz...

Galatasaray her zaman Futbol barışının yanında olmuş bir kulüptür ve olmayada devam edecektir. Ancak Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu ve kurulları sadece kuralları sağduyulu ve dürüstçe uyguladığı sürece.
MHK'Yİ KİMİN YÖNETTİĞİNİ BİLMİYORUZ

Hiçbir zaman unutulmasın ki sessizliğimiz acizliğimizden değil efendiliğimizdendir. Federasyon ve onun kurullarına desteğimizi ve güvenimizi gözden geçirmek zorunda kaldığımız şu günlerde kimsenin kuşkusu olmasın ki Galatasaray camiası ve taraftarı haksızlığa karşı her türlü tepkisini demokratik platfomlarda gösterecektir. Etik Futbol anlayışımızda kurallara bağlılık, rakibe saygı, haksız avantajdan kaçınma ilkelerinin herkese eşit bir biçimde uygulanması dışında hiçbir beklentimiz yoktur.

MHK'yi kimin yönettiğini bilmiyoruz.
Gözlemciler ve temsilciler kurulunu ve diğer kurulları kimin yönettiğini bilmiyoruz.
Ama artık kimin yönetmediğini biliyoruz.

GALATASARAY SAHİPSİZ DEĞİLDİR....
GALATASARAY TÜRKİYE'DİR...

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*