Cimbom'un namı okyanusları aştı

Cimbom'un namı okyanusları aştı.14149
  • Giriş : 14.10.2008 / 18:52:00
  • Güncelleme : 14.10.2008 / 18:54:51

Dünya futbolseverlerin yakından tanıdığı Galatasaray taraftarlarının ünü New York’a kadar ulaştı. Dünyanın en ünlü dergisi bakın neler yazdı?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dünyaca ünlü New York Times'ta yayınlanan makalede, "Belki de dünyada en korkulan taraftar Ali Sami Yen'dedir" denildi.

Daniel Altman'ın The New York Times'ta yayınlanan “Futbol aleminde ev sahibi olmanın sarsılmaz avantajı” başlıklı makalesinde Sarı-Kırmızılı taraftarların gücüne dikkat çekildi. Altman, makalesinde “Bazı statlar korkutucu bir atmosfer yaratabilir. Newcastle, Kuzey İngiltere'nin dondurucu soğuğunda kısa kollu siyah-beyaz formaları ile maça gelen sadık taraftarı ile bilinir. Belki de en korkulan taraftarlar Ali Sami Yen Stadı'nda misafir takım için geleneksel olarak açtıkları 'Cehenneme hoş geldiniz' pankartları ile Türk takımı Galatasaray'ın taraftarları” ifadelerini kullandı.

G.SARAY HEP TEHLİKELİ

Galatasaray'ın adından korkan bir diğer isimse Sarı-Kırmızılı takımın UEFA Kupası gruplarındaki Portekizli rakibi Benfica'nın teknik direktörü Flores. Benfica'nın rakiplerini değerlendiren Flores, “UEFA değil, sanki Şampiyonlar Ligi. G.Saray her zaman tehlikelidir. Herhta'yı küçük göremezsiniz. Olympiakos geleneksel olarak güçlü ve Metalist ise grup için tam bir muamma” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*