Cimbom'un yedek kulubesi doldu

Cimbom'un yedek kulubesi doldu.16922
  • Giriş : 01.02.2008 / 10:55:00
  • Güncelleme : 01.02.2008 / 12:09:39

Afrika Uluslar Kupası’ndaki Song, sakat olan Linderoth, Okan, Hasan Şaş, Nonda, Hakan Balta’nın yanı sıra kadro dışı kalan Sabri’den yararlanamayacak olan Cimbom’da, Lincoln ile Ayhan’ın forma giymeleri beklenmiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

KALLİ’nin gelişiyle birlikte büyük bir revizyona gidip geçen sezonki kadrodan 14 futbolcuyla yollarını ayıran Galatasaray, bu da yetmezmiş gibi bir de sakatlıklarla mücadele ediyor. Sarı kırmızılılarda, 3 Şubat Pazar günü Fenerbahçe ile oynanacak kupa derbisi öncesi çok önemli eksiklikler bulunuyor. Zorlu karşılaşmada çeşitli nedenlerle 7 as futbolcusundan yararlanamayacak olan Cimbom’da 2 futbolcunun durumu ise şüpheli.

Ankaragücü maçına 11 ’yerli’ çıkmıştı

Büyük ümitlerle transfer edilen Tobias Linderoth’un sezonu kapatması, Cassio Lincoln, Ayhan ve Okan’ın uzun süreli sakatlıkları, Rigobert Song’un Afrika Uluslar Kupası’na gitmesi Kalli’nin kadroda önemli değişiklikler yapmasına neden oldu. Bu eksikliklere sakatlıkları nedeniyle Hasan Şaş, Hakan Balta ve Nonda ile disiplinsiz davranışları nedeniyle kadro dışı bırakılan Sabri de eklenince sarı kırmızılılar, 20. haftadaki Ankaragücü maçında sahaya tamamı yerli oyunculardan kurulu bir 11’le çıkmıştı. Aynı sıkıntı, önümüzdeki pazar günü Kadıköy’de oynanacak Fenerbahçe derbisi için de geçerli.

9 yıldır yenemiyor

22 Aralık 1999’dan bu yana Kadıköy’de ezeli rakibini yenemediği gibi, Şükrü Saracoğlu Stadı’ndaki son 9 maçı da kaybeden Galatasaray, kupadaki erken finalde bu şanssızlığına son vermek istiyor. Ancak, sahaya çıkaracağı kadrodan daha güçlüsü dışarıda bekliyor. Kimi sakat, kimi kadro dışı, kimi milli maç için ayrı kaldı sarı kırmızılı takımdan...

Galatasaray, iki sezon önce yine çeyrek finalde eşleşip elendiği ezeli rakibinin karşısına bu kez büyük ihtimalle 9 as futbolcusundan yoksun ve yerli oyuncularından kurulu bir kadro ile çıkacak. Afrika Uluslar Kupası’ndaki Rigobert Song, sakat olan Linderoth, Okan, Hasan Şaş, Nonda, Hakan Balta’nın yanı sıra sakatlıktan yeni çıkmalarına rağmen henüz hazır olmayan Cassio Lincoln ile Ayhan Akman’ın derbide oynamaları beklenmiyor.

Oynamayanlar sahadakileri yener

Bir de bu oyunculara kadro dışı kalan Sabri eklenirse, G.Saray’ın 9 as futbolcusundan en önemli maçta yararlanamayacağı görülüyor. Bu eksiklikler, "Dışarıdaki takım, sahadakini yener" yorumlarının yapılmasına neden oluyor.

Feldkamp’ın derbi maçta sahaya, Aykut- Uğur, Servet, Emre, Volkan- Barış, Mehmet Topal, Mehmet Güven, Arda- Hakan Şükür, Ümit 11’i ile çıkması bekleniyor.

Sezonu kapatan da var kadro dışı kalan da...

GALATASARAY, çeşitli sebeplerden dolayı, F.Bahçe derbisinde 9 önemli oyuncusundan yararlanamayacak. Linderoth sezonu kapattığı, Sabri ise disiplinsiz davranışları nedeniyle kadro dışı kaldığı için yok. Defansın belkemiği Song, sapasağlam. Ancak, o da Gana’daki Afrika Uluslar Kupası’nda Kamerun Milli Takımı’nın başarısı için ter döküyor. İşte G.Saray’daki eksik futbolcular ve son durumları...

Hakan Balta: Sol ayak bileğindeki ödem sürüyor. Röntgenlerinde çok endişe uyandıran bir şey olmamakla birlikte ciddi bir ayak burkulması yaşandı. Derbi maça yetişemeyecek.

Hasan Şaş: Bileğinde problem var. Yürürken Ağrı yapıyor. Sakatlığının uzun süre alacağı düşünülmüyor. Henüz takımla birlikte çalışamıyor. Sahalara dönmesi birkaç haftayı bulabilir.

Ayhan Akman: Ağır iki fıtık ameliyatı geçirdi. Yaklaşık 20 gün önce takımla birlikte çalışmalara başladı ancak ağrıları devam edince tedavisine yeniden başlandı. Derbide oynaması zor.

Okan Buruk: Dizindeki sakatlığı beklenilenden daha uzun sürdü. Hala kondisyon eksikliği var ve ağrıları da devam ediyor. En az iki haftaya ihtiyacı var.

Tobias Linderoth: Ameliyat olduğu için sezonu kapattı. Sarı kırmızılılar bu oyuncunun yerine Barusso’yu transfer etti. Ancak o da Afrika Uluslar Kupası’nda Gana Milli Takımı ile birlikte.

Shabani Nonda: Golcü futbolcu Nonda, takım arkadaşı Mehmet Topal’ın üzerine düşmesi ile sakatlık geçirdi. Adalesinde esneme olduğu belirtilen Kongolu’nun ancak gelecek haftaki lig maçına yetişebileceği belirtiliyor.

Cassio Lincoln: 2 Aralık 2007’deki İstanbul Büyükşehir maçında bileği ve adalesine aldığı darbeler sonrası sakatlandı. Adalesinde 2 cm’lik bir yırtık meydana gelen Brezilyalı yıldız, özel çalışıyor. Derbide oynaması beklenmiyor.

Rigobert Song: Gana’da düzenlenen Afrika Kupası’na katılmak için Milli Takım kampına katıldı. Kamerun, Afrika Kupası’nda çeyrek finale kaldı. Song, en geç 10 Şubat’ta Türkiye’ye dönecek.

Sabri Sarıoğlu: Helsingborg maçında ilk yarıda oyundan alınınca Kalli’ye kızıp sahayı söylenerek terk etti. Oftaş maçında, Ahmet Akcan’a kramponlarını fırlatınca kadro dışı bırakıldı.

Ayhan takımla Lincoln özel çalıştı

FENERBAHÇE ile oynayacakları kupa maçının hazırlıklarını sürdüren G.Saray’da Ayhan’ın, tedavisinin ardından antrenmanın tamamında takımla birlikte çalıştığı, Lincoln’ün ise tedavisinin ardından salonda ve sahada antrenör Cevat Güler yönetiminde özel bir çalışma yaptığı ifade edildi. Üst solunum yolu enfeksiyonu geçiren Mehmet Topal, akşam takımla idman yaparken, Hasan, Mehmet Güven, Hakan Balta ve Okan, tedavilerinin ardından salonda ve sahada, sağlık ekibi tarafından çalıştırıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious