Cimbom'un yeni hocası Le Guen!

Cimbom'un yeni hocası Le Guen!.12339
  • Giriş : 27.05.2009 / 12:39:00

Blanc’tan ‘Hayır’ yanıtı alan Galatasaray, bir başka Fransız’a emanet.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Lucescu'dan sonra Bordeaux'nun hocasını da ikna edemeyen sarı-kırmızılı yönetim, PSG'yi Avrupa Ligi'ne götürebilmek için çırpınan 45 yaşındaki ünlü hoca ile el sıkıştı. Yönetici Haldun Üstünel, yıllık 2 milyon euro karşılığı Le Guen'le anlaşma sağladı

Bordeaux bırakmadı

Yeni sezonda Fransız ekolüne dönmek isteyen Galatasaray Yönetimi, Laurent Blanc'tan ret yanıtı alınca, Paul Le Guen'de karar kıldı. Sarı-Kırmızılılar, geçen hafta Bordeaux'yu çalıştıran Blanc'a teklif götürmüştü. Ancak takımıyla şampiyonluğa koşan ünlü teknik adam, 'Yönetimin benimle ilgili çok farklı planları var. O yüzden ayrılmak istemiyorum' diyerek teklifi reddetti.

Cim-Bom yeni hocasını buldu. Prensipte el sıkıştılar

Bunun üzerine, Fransa'da bulunan yönetici Haldun Üstünel, Paul Le Guen'e rotayı çevirdi. Yapılan ilk görüşme olumlu sonuçlandı. Üstünel, Le Guen ile prensipte anlaştıktan sonra, Başkan Adnan Polat'a da bilgi verdi; ardından son detayları görüşmek üzere Futbol AŞ Genel Müdürü Adnan Sezgin'i Fransa'ya çağırdı. Tarafların yıllık 2 milyon euro'ya anlaşma sağladığı öğrenildi.

Lyon'u zirveye çıkardı

Son anda bir pürüz çıkmazsa, Galatasaray'ı önümüzdeki sezon Paul Le Guen çalıştıracak... 45 yaşındaki teknik adam, 2007'den beri Paris Saint Germain'de görev yapıyor. Kariyerine 1993'te Stade Rennes'de başlayan Le Guen, 2002 yılında geldiği Olympique Lyon'da zirveye çıktı. 2004'te Fransa'da yılın hocası seçilen genç teknik adam, Lyon'u 3 sene üst üste şampiyon yaptı.

PSG ile hedef Avrupa

2006-07 sezonunu İskoçya'da, Glasgow Rangers'ta geçiren Le Guen, yaşadığı başarısızlığın ardından Paris Saint Germain'e geldi. Fransa Ligi'nde bu hafta Monaco'yu ağırlayacak olan Başkent ekibi, rakibini yenmesi ve üçüncü sıradaki Toulose'un, ikinci Lyon ile yapacağı maçta puan kaybetmesi halinde; Avrupa Ligi'ne katılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*