'Çin, yatırım için fırsatlar ülkesi'

'Çin, yatırım için fırsatlar ülkesi'.29643
  • Giriş : 25.01.2009 / 15:43:00

Karadeniz Sanayici ve İşadamları Derneği(KASİAD) Yönetim Kurulu Başkan Vekili Abdurrahman Hacıkerimoğlu, Çin'in korkulan bir dev değil, fırsatlar ülkesi bir pazar olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

KASİAD, Çin Halk Cumhuriyeti'ni sanayici ve işadamlarına tanıtmak amacıyla '2009 Türk-Çin Ticari Açılımı' konulu konferans düzenledi. İpekyolu Danışmanlık Genel Müdürü Yavuz Avcı'nın konuşmacı olarak katıldığı konferansta; Çin'in mevcut ekonomik durumu ile Çin'de yükselen sektörler ele alındı. KASİAD Başkan Vekili Abdurrahman Hacıkerimoğlu, bir taraftan sanayici ve işadamlarının, uluslararası pazarlarda rekabet edebilecek bilgi ve becerilerle donatılmasına; diğer taraftan da sosyal sorumluluğunun gereği olarak, Samsun'un kalkınmasına katkı sağlamak için akılcı, bilimsel ve uygulanabilir çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyledi.

Üyeleri bilgilendirmek, piyasa şartlarında daha güçlü ayakta kalıp iş potansiyellerini artırmak ve harekete geçirebilmek için mesleki eğitim seminerleri, konferanslar ve paneller düzenlediklerini belirten Hacıkerimoğlu, "Dünyanın yükselen yıldızı olan Çin Halk Cumhuriyeti'ni yakından tanımaya çalıştık. Böylece, sanayici ve işadamlarımızın Çin Halk Cumhuriyeti'ni yakından tanımasına ve bu ülkeyle ticari ilişkiler kurmasına katkı sağladığımıza inanıyoruz." dedi.

KASİAD Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen konferansa, Samsunlu yatırımcıların yanı sıra Bafra, Çarşamba, Ünye, Fatsa ve Ordulu sanayici ve işadamları katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*