Çin Başbakanı Türkiye'ye geliyor

Çin Başbakanı Türkiye'ye geliyor.9062
  • Giriş : 24.04.2009 / 14:33:00

Çin Başbakanı Ven Ciabao'nun Mayıs ayında Türkiye'yi ziyaret edeceği ve ikili ticarette atılması gereken adımların bu ziyarette masaya yatırılacağı belirtildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Çin'de temaslarını sürdüren AK Parti Ankara milletvekili Salih Kapusuz başkanlığındaki TBMM heyeti, Pekin'de Çin Ulusal Halk Meclisi Daimi Komitesi Başkan Yardımcısı Çen Cıli ile görüştü.

Görüşmeyle ilgili bilgi veren Çinli bir yetkili, Çin hükümetinin Türkiye ile ticaretin gelişmesine ve Türkiye aleyhine olan ticaret açığının kapatılmasına ağırlık vereceğini belirtti.

İki ülke arasındaki ilişkilerin memnuniyet verici bir seyir izlediğini ifade eden yetkili, Çin Başbakanı Ven Ciabao'nun Mayıs ayında Türkiye'yi ziyaret edeceğini ve ikili ticarette atılması gereken adımların bu ziyarette masaya yatırılacağını söyledi.

TBMM heyeti ayrıca Çin Ulusal Halk Meclisi Türkiye-Çin Dostluk Grubu üyeleriyle bir araya geldi.

20 Nisan'da Çin'e gelen TBMM heyetinde AK Parti'den Niğde milletvekili İsmail Göksel, Şanlıurfa milletvekili Abdulkadir Emin Önen, Tokat milletvekili Dilek Yüksel ve Muş milletvekili Seracettin Karayağız ile CHP'den Adıyaman milletvekili Şevket Köse ve Antalya milletvekili Hüsnü Çöllü yer alıyor.

Daha önce Şanghay ve Nanjing'de temaslarda bulunan TBMM heyeti yarın Çin'den ayrılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*