Çin katliamına karşı 17.00'da Taksim'e

Çin katliamına karşı 17.00'da Taksim'e.13994
  • Giriş : 06.07.2009 / 16:48:00

STK'lar Doğu Türkistan’da yüzlerce Uygur Türk’ünü katleden, binlercesini yaralayan Çin’in insanlık dışı uygulamasını protesto etmek için Taksim'e çıkıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Eski adıyla Doğu Türkistan olarak bilinen Sincan Uygur özer Bölgesi'nin başkenti Urumçi'de meydana gelen son olaylarda Çin polisi, yüzlerce Müslüman Uygur Türk'ünü öldürdü, binlercesini de yaraladı.

Çin yönetimi insanlık dışı uygulamalarını gizlemek için bölgeyi dünyaya kapattı. Sağlıklı bilgilerin alınamadığı bölgede ölü sayısının artmasından endişe ediliyor.

Türkiye'deki çeşitli sivil toplum kuruluşları Çin'in insanlık dışı uygulamalarını durdurmak ve katliamı protesto etmek için İstanbul'da ortak bir basın açıklaması yapacaklar.

Çin'İn protesto edileceği açıklamaya, İHH İnsani Yardım Vakfı, MAZLUMDER, AKV, Özgür-Der, İnsan ve Medeniyet Hareketi, Medeniyet Derneği, AKDAV, AKABE Vakfı, Anadolu Gençlik Derneği ile Doğu Türkistan Maarif ve Dayanışma Derneği, Doğu Türkistan Vakfı, Doğu Türkistan Gençler Derneği, Doğu Türkistan Göçmenler Derneği ve Doğu Türkistan Dayanışma Vakfı ile vatandaşların katılacağı öğrenildi..

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*