Çin malı otomobillere, Çin'de ilgi yok

  • Giriş : 27.09.2007 / 14:18:00

Çin'in başkenti Pekin'de düzenlenen araba fuarı büyük ilgi topladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Çinliler, yabancı markalı lüks arabalara büyük ilgi gösterirken, Türkiye'de de satılacak Cherry marka Çin arabalarına pek fazla rağbet etmedi.

Pekin'de kısa süre önce beşincisi düzenlenen uluslararası araba fuarında ünlü araba markaların en son modelleri sergilendi. Açık hava fuarında Çinliler hem gezip hem eğlendi.

Fuarda Çin'de son yıllarda yaşanan ekonomik gelişmenin halka nasıl yansıdığı bir kez daha gözler önüne serildi. Çinli zenginler, özellikle Mercedes, Lexus, Jaguar, BMW markalı makam araçlarına büyük ilgi gösterirken, araçları sergileyen acenteler fuarda bu arabaları satarak milyonlarca dolar hâsılat elde etti. Fuarda Mercedes'in içinde lavabosu bulunan lüks karavan modeli de büyük ilgi gördü.

Türkiye'de de satılacak Çin malı Cherry marka otomobiller ise fuarda pek fazla ilgi görmedi. Artık kaliteye yönelen Çinlilerin gözdesi yabancı marka lüks otomobiller oldu.

Son yıllarda yabancı marka lüks arabaları 3 milyondan fazla aracın bulunduğu 15 milyon nüfuslu Pekin'de görmek mümkün oluyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious