Çin malı telefon patladı ve can aldı!

Çin malı telefon patladı ve can aldı!.9262
  • Giriş : 03.02.2009 / 06:00:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 11:21:37

Cep telefonu pillerinin yandığına ve patladığına çok sahit olduk ama bu kez gerçekleşen patlama ölümcül oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Notebook ve cep telefonu pillerinin yandığına ve patladığına çok sahit olduk ama bu kez gerçekleşen patlama ölümcül oldu. Telefonunuzun patlamaması için yapmanız gerekenler bu haberde...

Çin'in Guangzhou şehrinde Lenovo shop'ta tezgâhtar olarak çalışan genç gömlek cebinde taşıdığı cep telefonu patlayınca hayatını kaybetti. Gelen ilk haberlere göre 20 yaşlarında olan genç, kazadan kısa süre önce telefonunun pilini yeni bir tanesiyle değiştirmiş ve telefona takmadan önce şarj etmişti. Olaya tanık olan görgü şahitlerinden birisi patlamanın gencin boynundaki atar damarın yırtılmasına yol açtığını, yoğun kan kaybının gencin ölümüne neden olduğunu belirtti.


Patlamanın meydana geldiği olay yeri

Patlayan pilleri ilk defa duymuyoruz ama bu ölümle sonuçlanan ilk patlayan pil vakası. Eski telefonunuz için yan sanayi pil almayı düşünüyorsanız ve isimsiz veya bilinmeyen bir marka almaktan kaçının. Ve orijinal pil kullanıyor bile olsanız, telefonunuzu boynunuza yakın bir yerde taşımamanız akıllıca olacaktır.


Daha önce yaşanan olaylardan birisi

Sadece Çin'de son 6 yılda 7 defa yaralanmayla sonuçlanan cep telefonu pil patlaması yaşanmış. Son vakanın ölümle sonuçlanması, cep telefonlarının toplu taşıma araçları başta olmak üzere birçok alanda kullanımını yeniden tartışmaya açacağı muhakkak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*