Çin-Türk ilişkileri derinleşiyor

  • Giriş : 12.07.2006 / 00:00:00

Çin'de resmi temaslarda bulunan Harp Akademileri Komutanı, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Çin ordusuyla ilişkilerini derinlemesine geliştirmeye ve ilerletmeye hazır olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Çin ordusuyla her alandaki temas ve işbirliğini güçlendirmeye devam etmeye ve iki Ordu arasındaki ilişkileri derinlemesine geliştirmeye ve ilerletmeye hazır olduğunu söyledi. Çinli General Şü ise Türkiye'nin izlediği "Tek Çin" politikasını ve insan hakları gibi konularda Çin'e sağladığı destekleri takdirle karşıladığını söyledi.

Orgeneral Şü, Çin ve Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerin kurulmasından sonra ikili ilişkilerin sürekli ve istikrarlı şekilde geliştiğini belirterek, '' Son yıllarda iki ülke arasında çeşitli alanlardaki işbirliği daha da güçlendiriliyor'' dedi. Şü, Çin ordusunun Türk Silahlı Kuvvetleri'yle dostluğa büyük önem verdiğini ve iki Ordu arasındaki işbirliği yollarını ve işbirliği alanlarını genişletmeye hazır olduğunu söyledi.

10 Temmuz'da Pekin'e gelen Babaoğlu ve beraberindeki heyet, yarın Çin'in doğusundaki Şanhay şehrinde geçecek. Babaoğlu, buradaki temaslarının ardından Cuma günü Türkiye'ye dönecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious