Cinayet 2 yıl sonra DNA testiyle çözüldü

Cinayet 2 yıl sonra DNA testiyle çözüldü.10525
  • Giriş : 22.05.2009 / 20:14:00

İzmir'de 2 yıl önce 75 yaşındaki komşusunu öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan genç kıza 27.5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Cumhuriyet Savcısı Emin Ekmekçioğlu, 10 Eylül 2007'de Aziziye Mahallesi 954 Sokak'ta yalnız yaşayan 75 yaşındaki Zeynep Toksoy'un öldürülmesi olayıyla ilgili iddianamesini hazırladı.

Savcı iddianamesinde şüpheli S.S'den alınan kan örneği ile öldürülen Zeynep Toksoy'un tırnaklarında bulunan kan örneklerinin uyduğunu belirtti.

''Cesede uzaktan bakmıştım'' diyen S.S'nin daha sonra ''Vücuduna dokunmuş olabilirim, olmayabilirim de. Hatırlamıyorum'' şeklinde çelişkili beyanlardan bulunduğunu kaydeden Cumhuriyet Savcısı, sanığa, olay tarihinde 18 yaşından küçük olması da dikkate alınarak, ''Bir suçu gizlemek, delilleri ortadan kaldırmak veya suçun işlenmesini kolaylaştırmak amacıyla kasten öldürmek'' ve altınları gasbetmek suçlarından 27.5 yıla kadar hapis cezası verilmesini istedi.

''HASTAYIM'' DİYEREK İFADE VERMEMİŞ

İddianamede, S.S'nin olay tarihinde polis tarafından, ailesi ve apartmanda oturan diğer komşularıyla bilgisine başvurulmak üzere emniyete götürüldüğü ancak S.S'nin, ''Hastayım'' diyerek görevlilerden izin almadan emniyetten ayrıldığı, geri gelmemesi üzerine Ballıkuyu'da bir akrabasının evinde bulunduğu belirtildi.

Zeynep Toksoy'un gelini Nermin Toksoy'un da ''Olaydan 1 yıl kadar önce, S.S, kayınvalidemin alışveriş torbalarını taşımasına yardım edip eve girmiş. Kayınvalidemin çantasından gizlice 30 TL almış. Kayınvalidem de durumu S.S'nin annesi F.S'ye iletti. F.S, kızına çok kızdı, parayı da iade etti'' şeklindeki ifadesine de yer verildi.

İddianame İzmir 2. Çocuk Ağır Ceza Mahkemesinde kabul edilerek sanığa dava açıldı.

OLAY

Aziziye Mahallesi 954 Sokak'taki evde yalnız yaşayan 75 yaşındaki Zeynep Toksoy, 10 Eylül 2007'de yastıkla boğulmuş, evden 2 altın bilezik, 1 kolye, 1 çift küpe, 2 çeyrek ve 1 yarım Cumhuriyet altını çalınmıştı.

Toksoy'un tırnaklarının arasındaki deri parçalarının DNA'sı ile S.S'nin DNA'sının birbirini tuttuğu belirlenmiş, S.S, 15 Mayıs 2009'da tutuklanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*