Cinayet anı güvenlik kamerasında!

Cinayet anı güvenlik kamerasında!.8144
  • Giriş : 17.05.2009 / 03:55:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 18:28:16

Samsun'da bir müteahhit ile Karayolları çalışanı tekniker arasında çıkan tartışma kameraya böyle takıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Karayolları 7. Bölge Müdürlüğünde görevli bir teknikerin iş yerinde öldürüldüğü olayda tabanca ile 14 el ateş edildiği belirlendi.
Edinilen bilgiye göre, Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü binasına ziyaret için gelen müteahhit Hasan Helvalı'nın Karayolları çalışanını öldürmesiyle ilgili soruşturma sürdürülüyor. Daha önce soyadı Birliker olarak bildirilen teknikerin soyadının Birlik olduğu açıklandı. Bu arada, Erdoğan Birlik'in (44) ölümüyle ilgili ayrıntılar da belli olmaya başladı. Soruşturma kapsamında olay yerinde yapılan incelemede 14 boş kovan bulundu. Görgü tanıklarının beyanlarına göre, Hasan Helvalı ile Erdoğan Birlik arasında çıkan tartışma sırasında araya girenler elvalı'yı uzaklaştırmak isterken birden silahını çeken Helva koridorda ateş etmeye başladı. Bu sırada kendisine engel olmak isteyen Birlik'i 2 el ateş ederek karnından yaralayan Helvalı, yaralanan Birlik'i kaçtığı çay ocağına kadar takip ederek burada da ateş etti.

Birlik olay yerinde hayatını kaybederken, zanlı olayın ardından Karayolları binasından ayrılmayarak polislerin gelmesini bekledi. Alt kata inerek bir köşede polisleri bekleyen zanlı gelen emniyet güçlerine silahını teslim ederek teslim oldu. Yaklaşık 20 yıldır Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü'nde çalışan Erdoğan Birlik'in ise evli ve 2 çocuk babası olduğu bildirilmişti. Yol inşaatları da yaptığı öğrenilen zanlının ilk ifadesinde, Ankara'dan Trabzon'a aile ziyaretine giderken Bölge Müdürlüğüne uğradığını, olayın detaylarını ise hatırlamadığını söylediği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*