Cinayet gibi kazada sürücü serbest

Cinayet gibi kazada sürücü serbest.6894
  • Giriş : 19.02.2008 / 15:56:00

Denizli'de, ön camı karla kaplı olan minibüsüyle çarptığı kadının ölümüne yol açtığı iddia edilen sürücü, sevk edildiği mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Doktorlar Caddesi'nde, yaya geçidinden yolun karşısına geçmek isteyen Fatma İnesi'ye (53) çarparak ölümüne neden olan, doğal gaz şirketine ait 20 B 4900 plakalı minibüsün sürücüsü İ.U.O, sevk edildiği nöbetçi mahkemece, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Fatma İnesi'nin eşi Bekir İnesi, yaptığı açıklamada, kazanın tamamen bir insanlık ayıbı olduğunu ifade etti.

İnesi, şöyle konuştu:

''Kazayı yapan şahsın insanlıkla hiçbir alakası yok. Kar yumağı gibi arabayla caddeye çıkıyor, şehrin en işlek caddesinde eşime çarpıyor. Görüş açısının yok olduğu gazetelere yansıyan fotoğraflardan da belli. Adli mercilere müracaat edip şikayetçi olacağım. Başkalarına örnek olsun. İnşallah caydırıcı cezayı verirler de başkaları da aynı olayı yaşamaz. Bu şekilde bir aracı, otoparktan çıkıp caddeye gelinceye kadar şehrin en işlek caddesinde hiç mi bir polis, hiç mi bir güvenlik görmedi? Bu kişi hangi akılla bu yola çıktı, onu da merak ediyorum.

Oğlu Murat İnesi de ''Biz de her insanın başına gelebilir, istemeden yapmıştır diye davacı olmadık ama haber bültenlerinde aracın durumunu görünce beynimden vurulmuşa döndüm. Bu tür olayların yeniden yaşanmaması için üzerimize düşeni yapıp, davacı olacağız'' dedi.

Kazanın meydana geldiği bölgedeki bir iş hanının bekçisi Ramazan Çetin de aracın ön camının tamamen karla kaplı olduğunu öne sürdü.

Çetin, kaza anını şöyle anlattı:

''Arabanın önü kar kaplı hiçbir yeri görünmüyor, sadece 5 santimetre bir yer açmış şoför mahalline, orası da buz tutmuş. Araba geldi, dönerken yayayı görmedi. Yolun yarısını geçmişti vatandaş, altına alıp ezdi, sürükledi vatandaşı. Aracın ön camı temizlememiş. Gözleri çok iyi gören bir insan bile o camdan yine bir şey göremez. Temizlemeden yola çıkıp, ölüme davetiye çıkarmak onun yaptığı.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious