Cinayet sanığına 10 yıl hapis cezası

  • Giriş : 08.05.2007 / 00:00:00

Eskişehir'de, kardeşinin evine ateş ettiğini öne sürdüğü 24 yaşındaki Nevzat Yardımcı'yı av tüfeğiyle vurarak öldüren 30 yaşındaki Durmuş Demirel, 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

23 Haziran 2006 tarihinde meydana gelen olayda, Durmuş Demirel, Alanönü Mahallesi'nde Nevzat Yardımcı'ya av tüfeğiyle ateş etmişti. Başından ağır yaralanan Nevzat Yardımcı, kaldırıldığı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde ölmüştü. Olaydan sonra Durmuş Demirel ile 29 yaşındaki kardeşi Murat Demirel polis tarafından gözaltına alınmış, Durmuş Demirel çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

Eskişehir Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün yapılan duruşmaya tutuklu sanık Durmuş Demirel ile tutuksuz yargılanan kardeşi Murat Demirel katıldı.

Sanık Durmuş Demirel duruşmada verdiği ifadesinde olay günü kardeşi Murat Demirel'in evine ziyarete gittiğini söyledi. Durmuş Demirel, “Sokaktan kardeşimin evine doğru av tüfeğiyle ateş edilmeye başlandı. Bunun üzerine ben de evde bulunan av tüfeğini alıp korkutmak için bir el ateş ettim. Öldürme kastım yoktu, çok pişmanım” dedi.

Ağır Ceza Mahkemesi heyeti Durmuş Demirel'i 10 yıl hapis cezasına çarptırdı, kardeşi Murat Demirel'in ise beratine karar verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious