Cinayet sonrası kundaklama

Cinayet sonrası kundaklama.12126
  • Giriş : 28.12.2008 / 15:41:00

Antalya’nın Manavgat ilçesinde bir kişinin ölümü, 2 kişinin yaralanması olayına karıştığı iddiasıyla gözaltına alınan baba oğula ait hurdalıkta cinayetten birkaç saat sonra yangın çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Antalya'nın Manavgat ilçesinde Sanayi sitesinde hurdalıkta çıkan yangın gece korku dolu anlar yaşattı. Kundaklama sonucu çıktığı sanılan yangın 5 saatte kontrol altına alınırken, Yaşar Eskiyurt'a ait olduğu belirlenen hurdalık küle döndü.

Manavgat Sanayi ek blokların da Yaşar Eskiyurt'a ait hurdalıkta gece 01.30 civarlarında yangın çıktı. Kısa sürede etkili olan yangın büyük bir alana yayıldı. Yangına Manavgat Belediyesi itfaiye ekiplerinin yanı sıra, Evrenseki, Çolaklı, Sarılar, Side Belediyesi itfaiye ekipleri de müdahale etti. Beş saatte kontrol altına alınabilen yangın gece saatlerinde korku dolu anlar yaşattı. Yangın diğer bloklara sıçramadan söndürüldü. Yangın sonucu hurdalıkta bekçi köpeği alevlerin içinde kalarak yanarken, hurdalık tamamen kül haline döndü. Hurdalığı yanan Yaşar Eskiyurt'un yangından önce cinayete karıştığı ve emniyet güçleri tarafından gözaltına alındığı bildirildi.

CİNAYETLE BAĞLANTISI ARAŞTIRILIYOR

Hurdalıkta çıkan yangından önce Manavgat İbrahim Sırrı Sözen Caddesi Cumhuriyet Karakolu yakınlarında silahlı kavga çıktı. Olayda ağır yaralanan İsmet Sadıklı (37) hastanede yaşamını yitirdi, Kadir Sadıklı (33) ve Talip Çoban ise yaralandı. Kadir Sadıklı'nın da hayati tehlikesi bulunduğu öğrenildi.
Cinayetle ilgili hurdalığı yanan Yaşar Eskiyurt ve oğlu Mehmet Eskiyurt gözaltına alındı. Edinilen bilgilere göre hurdacılık yapan İsmet Sadıklı ve Kadir Sadıklı ile hurdacı Mehmet Eskiyurt arasında tartışma çıktı. Tartışma kavgaya dönüşürken, taraflar birbirlerinden şikayetçi olmak için Cumhuriyet Karakolu'na doğru yola çıktı. Bu arada karakolun yakınında Mehmet Eskiyurt'un babası Yaşar Eskiyurt, grubun yanlarına geldi. Bir süre taraflar arasında yeniden tartışma çıktı. Alkollü olduğu öne süülen Yaşar Eskiyurt, silahıyla karşı tarafa ateş etti. Emniyet güçleri Yaşar Eskiyurt ve oğlu Mehmet Eskiyurt'u suç aletiyle birlikte gözaltına alırken, cinayetten birkaç saat sonra Yaşar Eskiyurt'a ait hurdalıkta yangın çıktı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*