Cinayet zincirine bir halka daha

  • Giriş : 01.03.2006 / 00:00:00

Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te bir kişi kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından düzenlenen silahlı saldırı sonucu öldürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yerel saat ile 11:45 sularında gerçekleşen cinayet "Dordoi Plaza" alışveriş merkezinin otoparkında gerçekleşti.
Görgü tanıklarının ifadesine göre, gümüş rengindeki "Mercedes" marka otomobilden inen saldırganlar, kurbana 5 el ateş ettikten sonra olay yerinden ayrıldı. Tanıklar, aracın arka koltuğundaki bir kadının ise zarar görmediğini ve olaydan sonra bölgeden uzaklaştırıldığını söyledi.

Bişkek Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Almaz Orozaliyev, olay yeride yaptığı açıklamada öldürülen şahısın Adis Kulmambetov (42) adlı çete üyesi olduğunu bildirdi. Orozaliyev, saldırının kimler tarafından gerçekleştirildiğinin araştırıldığını kaydetti.

Cinayet zanlısı Kulmambetov, 2001 yılından bu yana aranıyordu. Kulmambetov, 9 Nisan'da yapılacak seçimlerde "Balıkçı" bölgesinden milletvekili adayı Rısbek Akmatbayev'in yakın arkadaşı olarak biliniyordu.

Rısbek Akmatbayev, hapishane ziyereti sırasında öldürülen Milletvekili Tınıçbek Akmatbayev'den boşalan koltuk için adaylığını koymuştu.

Kırgızistan'da son 8 ayda öldürülen 3 milletvekilinden boşalan koltuklar için ara seçimler 9 Nisan'da yapılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious