Cinayeti aydınlatan marul kırıntısı

Cinayeti aydınlatan marul kırıntısı.7886
  • Giriş : 01.01.2009 / 09:55:00

17 yaşındaki genç bakkalı öldürdü. Dedektifler büyüteçle baktıkları bıçakta marul kalıntısı buldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bıçağı bir restorandan çaldığı öğrenilen genç evinde kıskıvrak yakalandı.

Konya Cinayet Bürosu dedektifleri küçücük ip ucundan bir cinayeti aydınlattı. 25 Aralık 2008 tarihinde Seydişehir İlçesi'nde bakkal dükkanı işleten evli ve 2 çocuk babası Sadettin Çalışkan (60), 4 yerinden bıçaklanarak öldürüldü.

150 GÖRÜŞME

Polisler yaptıkları incelemede bakkalın cesedinin yanında kanlı bıçak bulurken, cebindeki 15 bin YTL'nin alınmadığını belirledi. Olay yerinde bulunan bıçağı satan iş yerlerinde araştırma yapıldı. Kalitesiz olan bıçağın çok sayıda satıldığını belirleyen polis, bu kez bıçağı kullanabilecek restoranları araştırmaya başladı. Kanlı bıçağı büyüteçle inceleyen ekipler bıçakta bir marul kalıntısı buldu.

KÖFTECİDEN ÇALMIŞ

Marulu bu kadar ince bir ev hanımının değil bir profesyonelin kıyabilceğini belirten polis, yaklaşık 150 iş yerinde görüşme yaptı. Dedektifler, öğrencilere köfte satan K.T.'ye ulaştı. Köfteci bıçağının 25 Aralık sabahı çalındığını söyledi. Araştırmada bir kişinin bıçak kaybolmadan önce köfte aldığı ve çantasını bir süreliğine restorana emanet ettiği bilgisine ulaşıldı.

MİSAFİR GELMİŞ

Ekipler, ilçede lise son sınıf öğrencisi Y.T.'nin yanına Manavgat'tan R.G adında bir arkadaşının geldiğini belirledi. Polis gencin eşgale uyduğunu görünce R.G'yi gözaltına aldı.

SUÇUNU İTİRAF ETTİ

Zanlının ayakkabılardan birinin altındaki kurumuş kan lekesini fark eden dedektifler, Seydişehir ilçesine getirilen zanlı R.G'ye kan lekesini göstererek suçunu itiraf ettirdi. Zanlının, Manavgat'tan Seydişehir'e geldikten 2 gün sonra cinayeti gasp amaçlı işlediğini, para alamadan korkarak kaçtığını söylediği öğrenildi.

BIÇAKTAN SONRA KANLI AYAKKABI

Bıçaktaki marulu inceleyen ekipler Bakkal Saddettin Çalışkan'ı öldüren R.G'nin ayakkabısında maktulün kan izlerini de buldu. Zanlı sorguda cinayeti gasp için işlediğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*