Cinayeti ihbar etti, tutuklandı

Cinayeti ihbar etti, tutuklandı.12852
  • Giriş : 08.03.2008 / 18:48:00

Samsun'da yaklaşık 1,5 yıl önce işlenen bir cinayeti ihbar eden kişinin gösterdiği yerde erkek cesedi bulundu. Gözaltına alınan söz konusu kişi çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Edinilen bilgiye göre, 2 gün önce jandarmaya başvuran İdris Birinci, yaklaşık 1,5 yıl önce işlenen bir cinayete şahit olduğunu belirterek, ifade vermek istedi.

Birinci'nin, 1,5 yıl önce, Büyüklü beldesi Yazılar köyündeki dere kenarında, arkadaşları Ümit Ş. ile Muhammet Kırtay'ın kız meselesi yüzünden tartıştıklarını, Ümit Ş'nin Kırtay'ı bıçakladığını, yanındaki Mesut K'nin de baltayla Kırtay'ın kafasına vurduğunu söylediği öğrenildi.

Kırtay'ın ölmesi üzerine olay yerinden ayrıldıklarını; Ümit Ş'nin babası Mehmet Ş'yi de yanlarına alarak tekrar olay yerine geldiklerini iddia eden Birinci, Mehmet Ş'nin, Kırtay'ın cesedini dere kenarına gömdüğünü ileri sürdü.

İfadesinin ardından Birinci ile Mehmet Ş. gözaltına alındı. Olay yerinde yapılan aramada erkek cesedi bulundu.

Yapılan ilk incelemede cesedin Kırtay'a ait olduğu belirlenirken, Mehmet Ş. ve İdris Birinci cinayete ''yardım ve yataklık ettikleri'' iddiasıyla çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Yetkililer, askerde oldukları belirlenen cinayet zanlıları Ümit Ş. ve Mesut K'nin gözaltına alınması için çalışma başlatıldığını bildirdiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious