Cinayeti üstlenmek için 100 bin YTL teklifi

Cinayeti üstlenmek için 100 bin YTL teklifi .8938
  • Giriş : 27.07.2007 / 13:40:00
  • Güncelleme : 27.07.2007 / 16:15:49

Adana’da 7 yaşına giren oğlu Mert’in doğum gününde öldürülen 52 yaşındaki Mahmut Kantaroğlu’nun 2 katil zanlısı ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanmaya başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Katil zanlılarından 33 yaşındaki Erkan Cebe, diğer sanığın kendisine suçu üstlenmesi için 100 bin YTL teklif ettiğini öne sürdü.
Saray Tavukçuluk Şirketi’nin Satış Müdürü Kantaroğlu, 4 Mart’ta oğlu Mert’in doğum günü için yaş pasta alıp eve geldi. Pastanın kesilmesi için hazırlık yapılırken çalan cep telefonu üzerine evden ayrılan Kantaroğlu tabancayla öldürüldü. Katil zanlısı olarak yakalanıp tutuklanan 40 yaşındaki Uğur Yeniçun ile Erkan Cebe, Adana 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı. Öldürülen Kantaroğlu’nun eşi 42 yaşındaki Aliye Kantaroğlu’nun da katıldığı duruşmada savunmasına “Ben cinayet işleyecek bir insan değilim'' diyerek başlayan Yeniçun, cinayeti Cebe’nin işlediğini iddia etti.
Arkadaşı Kantaroğlu’nun ölmeden önce “Erkan beni vurdu'' dediğini öne süren Yeniçun, “Birlikte gezmeye çıkmıştık. Mahmut ile Erkan yalnız konuşmak istedi. Ben ve yanımızda otomobilde bulunan Aysel bira almaya gittik. Mahmut telefon açıp ‘Erkan beni vurdu gel’ dedi. Bıraktığımız yere gittiğimde Mahmut yerde yatmaktaydı. Ne olduğunu sorduğumda, ‘Erkan bana ayıp etti, terbiyesizlik yaptı’ dedi. Aysel ile Mahmut’u arabaya bindirdik. ‘Ali ağabeyini alıp hastaneye gidelim’ dedi. Ali ağabeyimi telefonla arayıp durumu bildirdim. Evine gittiğimizde bir komşunun otomobiliyle hastaneye götürdüler. Öldüğünü sonradan öğrendim'' diye ifade verdi.

‘100 BİN YTL TEKLİF ETTİ’

27 Ağustos 2005’de adliye içinde 28 yaşındaki Ömür Hallaçoğlu’nun tabancayla öldürülmesi olayında uğradığı silahlı saldırıda yaralanarak ölümden kurtulan Kantaroğlu’nun katil zanlılarından Erkan Cebe ise iftiraya kurban gittiğini öne sürdü. Öldürülen Mahmut Kantaroğlu’nu tanımadığını öne süren Cebe, “Mahmut’u tanımadım ve hiç görmedim. 3 ay önce kiraladığımız araç ile kaza yapmıştım. Kefil olan Uğur 3 bin YTL tamir parasını ödedi. Parayı ödemediğim için bana iftira atıyor. Cezaevinde, 20 gün aynı koğuşta kaldık. Bu sırada Uğur, suçu üstlenmem için babamın veya eşimin hesabına 100 bin YTL yatırmayı teklif etti. Parayı ağabeyinin yatıracağını söyledi'' dedi.
Yeniçun, bu iddiayı kabul etmeyerek, “Aksine o benden tehditle para istedi. Koğuşta kalanların tamamı tanıktır'' diye konuştu.
Öldürülen Kantaroğlu’nun eşi Aliye, sanıklardan şikayetçi oldu. Olay günü eşinin, cep telefonundan arayan bir kişinin “Bir saattir kahvehanede bekliyorum. Neredesin, niye gelmedin?'' demesi üzerine evden ayrıldığını belirten Aliye Kantaroğlu, “Uzun bir süre sonra eşim beni arayıp ‘biraz sonra geleceğim’ dedi ve bir daha görüşemedik. Daha sonra eşimin kaza yaptığı söylendi, hastaneye gittiğimde öldürüldüğünü öğrendim'' dedi.
Duruşma, tanıkların dinlenmesi için ertelendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious