Cinayeti vicdan azabı aydınlattı

  • Giriş : 23.09.2006 / 00:00:00

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde 17 yıl önce işlenen cinayet aydınlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Olayda, kocası Mehmet Aslan'la sürekli kavga eden Yeter Aslan, kocasının eziyetlerine daha fazla dayanamayınca eşini av tüfeği ile vurmuştu. Kadın, öldürdüğü kocasını babasının yardımı ile evin bahçesine kazdıkları 1.5 metrelik çukura gömmüştü.

Kocası Mehmet Aslan'ın (29) Balıkesir'e gittiğini söyleyerek emniyette kayıp ilanı veren aile, cinayeti ört bas etti. Yıllar sonra cinayetin görgü tanığı küçük kızkardeş Şükriye Ümmühan Çolak (34), daha fazla bu vicdan azabına dayanamayarak itirafta bulundu.

Şükriye Ümmühan Çolak olayı şöyle anlattı: "Ben o zaman 17 yaşındaydım. Ablam, Mehmet Aslan ile evlendikten sonra bizim eve yerleşti. Babam evi ikiye böldü. Bir kısmında ablamlar, bir kısmında da biz kalıyorduk. Ablam ile eniştem geçinemiyordu. Bir gün ablam gelip benden evdeki av tüfeğini almak istedi. Elinde ve yüzünde yara ve morluklar vardı. Ben de tüfeğin içindeki kurşunları çıkararak tüfeği ablama verdim. Ablam tüfeği aldı gitti. Ben de kurşunları yatakların arasına sakladım. Bir süre sonra 3 yaşındaki yeğenimle akşam yemeği yerken bir patlama oldu. Yeğenim anlamasın diye evin önündeki hayma yıkıldı, eniştem altında kaldı dedim. Ablam eniştemi banyoda kafasına sıkarak öldürmüştü. Kan ve et parçaları duvarlara sıçramıştı. Duvar sıvasız olduğundan temizliği de zor olmuştu. Daha sonra babam bana ve ablama kızdı, beni dövdü. Bana, ablamın tüfeği nereden bulduğunu sordu. Tüfeğin saklı olduğu dolabın anahtarı sadece bende idi. Daha sonra babam ve ablam cesedi bir poşete sararak evin bahçesine bir çukur kazarak gece yarısından sonra gömdü."

Olayı itiraf eden Şükriye Çolak, cesedin yerini gösterdi. Ceset arama çalışmalarını Osmaniye İl Emniyet Müdürü Halil Yılmaz, Kadirli Kaymakamı Sadettn Kalkan, Belediye Başkanı Mustafa Türkmenoğlu ve cumhuriyet savcısı Mithat Başaran takip etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious