Cinayetin arkasında gizli planlar mı var?

  • Giriş : 21.01.2007 / 00:00:00

Erzurum Kazım Karabekir Belediye Başkanı Dursun Şahin, gazeteci Hrant Dink suikastının arkasında Türkiye'nin bölünmez bütünlüğüne yönelik gizli planlar olabileceğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Erzurum'un ilk kademe belediyelerinden Kazım Karabekir Belediye Başkanı Dursun Şahin, Türkiye'nin hassas bir dönemden geçtiğini, bu günlerde iç ve dış siyasal dengelerdeki güzel seyrin birilerini rahatsız etmiş olacağına dikkat çekti. Bu gidişatı bozmak isteyenler olduğuna işaret eden Şahin, ancak hainlerin başarılı olamayacağını ifade etti.

Özellikle sözde Ermeni soykırımı meselesinin gündemde olduğu bir sırada gerçekleşen bu olayın Türk - Ermeni ilişkilerinde gerginliğin tırmanmasına yönelik olduğunu savunan Başkan Şahin, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Türk milletinin kişilik özelliklerinde asla yeri olmayan bu menfur cinayetler, ülkemizin dünya arenasında sarsılmasına ve ülke içi huzurun bozulmasına yönelik eylemlerdir. Türkiye Cumhuriyeti bundan önceki menfur olaylar karşısında ne kadar sağlam ve güçlü durduğunu göstermiştir. Bu ve bundan sonra yaşanabilecek olaylar karşısında da aynı kararlılıkla duracağımızı özellikle dünya kamuoyunun bilmesi gerekir. Ayrıca hükümetimizin bu cinayetin üzerinde hassasiyetle durması 'altından kalkılamaz' iddialarına verilen en güzel cevaptır. Bu hassasiyet neticesinde cinayet zanlısını 32 saat gibi kısa bir zaman dilimi içerisinde yakalayarak Türk adaletine teslim eden güvenlik güçlerimizi buradan bir kez daha tebrik ediyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious