Cinayet'in kilit ismi uyandırıldı

  • Giriş : 26.04.2007 / 00:00:00

Malatya'da ki vahşi provokasyonun kilit ismi Emre Günaydın tedavi gördüğü hastanede uyandırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Beyninde ödem olduğu için 8 gündür uyutulan Günaydın'ın yarın ifadesinin alınabileceği tahmin ediliyor.Diğer yandan Emre Günaydın'ın olay öncesi internet aracılığıyla konuştuğu bir kişi Kocaeli'de göz altına alınarak Malatya'da sorgulandı.

18 Nisan'da Zirve yayınevi'nin Malatya irtibat bürosunu basarak 3 kişiyi öldüren zanlılardan kilit isim Emre Günaydın sonunda uyandırıldı. Olay yerinden kaçmaya çalışırken, 3. kattan düştüğü için beyninde ödem oluşan Günaydın, İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi'nde 8 gündür uyutuluyordu.

Diğer dört zanlının hem polis hem de mahkemede verdikleri ifadeler sebebiyle kanlı baskında düğüm Emre Günaydın'a gelip dayanıyordu. Olayın planlayıcısı ve cinayetleri işleyen kişi olduğu iddia edilen zanlı sabah saatlerinde uyandırıldı.

Vahşi provokasyonun diğer dört zanlısı tutuklanırken, Emre Günaydın tedavisi devam ettiği için henüz ifade bile vermemişti. Olayın aydınlatılması ve perde arkasındaki ellerin ortaya çıkarılması için herkesin gözü kulağı Emre'nin vereceği ifadelerdeydi. Ancak zanlı uyanmasına rağmen sağlık durumu izin vermediğinden zanlı bugün de sorgulanamadı.


Olayın kilit ismi Emre Günaydın'ın yarın ya da cumartesi günü ifadesinin alınacağı tahmin ediliyor. Diğer yandan olayla bağlantısı olduğu gerekçesiyle Kocaeli'nde bir kişi göz altına alındı.


Emre Günaydın'ı Zirve Yayınevi çalışanlarıyla tanıştırdığı ve zanlıya yardım ettiği iddia edilen şahıs Malatya'ya götürülerek sorgulandı. Emre Günaydın'la internette yazıştığı tesbit edilen O Ç isimli şahıs ifadesi alındıktan sonra savcılıkca serbest bırakıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious