Cinayetle ilgili 4 kişi İstanbul'a gönderildi

  • Giriş : 21.01.2007 / 00:00:00

Gazeteci Hrant Dink'in öldürülmesi olayıyla ilgili olarak Trabzon'da gözaltında bulunan 6 şahıstan 4'ü bu sabah Türk Hava Yolları'na (THY) ait tarifeli uçakla İstanbul'a gönderildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in katil zanlısı Ogün Samast'ın, babasının ihbarıyla yakalanmasının ardından soruşturma geniş çaplı olarak sürüyor. İstanbul Emniyeti ile ortaklaşa çalışan Trabzon Emniyet Müdürlüğü ekipleri, olayla ilgili olarak 6 kişiyi gözaltına almıştı. Trabzon'daki Mc Donalds'ta meydana gelen patlamanın faili olarak gözaltına alınan Yasin Hayal'in de aralarında bulunduğu 6 kişinin sorguları sabah saatlerine kadar sürdü. Bu süre içerisinde sağlık kontrolünden geçirilmek üzere iki kez Numune Hastanesi'nde götürülen şahıslar emniyetteki sorgularının ardından geniş güvelik önlemleri altında Trabzon Havalimanı'na getirildi. Gözaltındaki şahısları taşıyan emniyete ait otobüs, apronun içerisine girerek 4 kişiyi uçağın arka kapısına getirdi.

Öte yandan baba Ahmet Samast ile gözaltındaki diğer şahsın da soruşturma kapsamında gerek duyulması halinde İstanbul'da götürülebileceği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious