Cinayette Kurtlar Vadisi'nden ilham

  • Giriş : 14.11.2006 / 00:00:00

Adana'nın AKP'li Karataş İlçe Belediye Başkanı Yusuf Erenkara ile kardeşi Çınar'ı öldürenlerin cinayet planını Kurtlar Vadisi dizisinden esinlenerek hazırladıkları iddia edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yayınlandığı dönemde izleyicileri ekranlara bağlayan ‘Kurtlar Vadisi' dizisinin, 22 Eylül'de öldürülen Erenkara kardeşlerin cinayetine de ilham verdiği iddia edildi. Cinayet bürosunun deneyimli polislerinden oluşan 10 kişilik özel ekip, olayın azmettiricisi olarak tutuklanan Mehmet Kumlu, katil zanlıları Bülent Bal ve Hasan Koçhan'ı yakaladı. Tutuklanan 3 sanığın verdikleri ifadelerde cinayet için iki ayrı plan hazırladıkları belirlendi.
Kurtlar Vadisi'ndeki bir sahneden de etkilenerek, cinayet planı yaptıklarını belirtilen zanlıların ifadelerinde, Belediye Başkanı Yusuf Erenkara'yı kaçırarak, bağlayıp, öldürdükten sonra sahile atmayı, diğer plana göre de, onu önceden keşfini yaptıkları evinde öldürüp, belirledikleri güzergahı kullanarak kaçacaklarını söyledikleri öğrenildi. Başkan'ın evinde öldürülmesi planını uygulamaya koyan zanlılardan Mehmet Kumlu, Yusuf Erenkara'nın kardeşi Çınar'ı bir bahaneyle uzaklaştırmak için evlerine gitti, ancak, başarılı olamayınca o da ağabeyiyle aynı sonu paylaştı. Başkan'ı kaçırmayı planlarken, evinde öldüren zanlıların olay sonrası terk ettikleri otomobillerde bulunan koli bantları onları ele verdi. Otomobildeki tüm izleri temizleyen zanlılar, koli bantlarının üzerindeki parmak izlerini unuttu.

Olayın azmettiricisi olarak aranan Kumlu'yu cinayetten bir gün sonra Karataş'ta saklandığı evde ele geçiren polis, ardından koli bandında parmak izi bulunan, başka bir suçtan da sabıkalı Bülent Bal'ı, son olarak da Hasan Koçhan'ı yakaladı. Cinayetin 4'üncü zanlısı Ali Başaker ise aranıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious