Çin’de 40 kişilik bir askeri uçak düştü

  • Giriş : 04.06.2006 / 00:00:00

Çin'de, içinde mürettebat ile birlikte 40 kişi bulunan askeri bir kargo uçağının görev uçuşu sırasında düştüğü ve kazada en az 5 kişinin öldüğü bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yerel yetkililer, kazanın Guangde ( Guandı) kasabasına bağlı Yaocun (Yaoçun) Köyü'nde oluştuğunu ve kaza sonrası şu ana kadar 5 kişinin cesedine ulaştıkları uçakta kaç kişinin bulunduğunu bilemediklerini ifade etti.

Guande kasabası, Shanghai şehrinin 125 mil güneybatısında bulunuyor ve burası bambu mobilyalarının üretildiği köylerle çevrili durumda.

Görgü tanıkları köylüler, uçağın bir yamaca çarptığını, kaza bölgesinde çevreye ceset parçalarının saçılmış olduğunu gördüklerini söyledi. Tang soyadındaki görgü tanığı köylü, uçağın ana bölümünün dağın yamacında olduğunu ve bambu ormanının bir bölümünü tahrip ettiğini belirtirken, uçağın kuyruğunun çiftlik bölgelerine düştüğünü dile getirdi. Gao adındaki görgü tanığı bayan ise uçağın düşmesinin ardından siyah geniş bir duman kütlesinin havaya yükseldiğini ve sivil elbiseli iki kişinin parçalanmış cesetlerini gördüğünü söyledi. Görgü tanıkları kaza bölgesinin yetkililer tarafından kordon altına alındığını bildirdi.

Askeri kaynaklar kaza ile ilgili detay vermezken, başkent Pekin'den bir çalışma grubunun kurtarma operasyonlarını organize etmek için olay yerine gittiği kaydedildi.

Kazanın sebebinin araştırıldığı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious