Çin’de anaokulu kundaklandı, en az 3 ölü

  • Giriş : 08.05.2006 / 00:00:00

Çin'in resmi haber ajansı Xinhua'nın bildirdiğine göre olay 19 yaşındaki bir gencin Gongyi şehrine bağlı Shiguan (Şıguan) köyünde bulunan anaokulunu kundakladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Polis, failin aynı köyden olduğunu ve sınıfa benzin döküp ateşe verdikten sonra kapıyı kilitlediğini kaydetti. Failin arandığı belirtilirken, olayın nedeni hakkında bilgi verilmedi. Yetkililer, hastanede tedavi gören çocuklardan bazılarının durumunun kritik olduğunu söyledi. Çin'de işini kaybeden yada büyüyen ekonominin gerisinde kalan bazı kişiler sık sık okullara saldırıyor. Geçen Ekim ayında Anhui eyaletinde bir saldırgan okulun bahçesinde eğitim gören 16 çocuğu silahla çeşitli yerlerinden yaralamıştı.

Geçen yıl Nisan ayında ülkenin güneyindeki bir saldırgan bıçakla bir okula saldırmış ve burada bir erkek öğrencinin kulağını bir kızın da orta parmağını kesmişti. 2004'te Pekin'de 2 öğrenci ile bir öğretmen okula yapılan ayrı saldırılarda öldürülmüştü. Yine 2004'ün Ekim'inde Shandong bölgesinde bir okul servisinin sürücüsü okula saldırmış ve 25 öğrenciyi bıçaklamıştı. Aynı günlerde doğudaki Suzhou şehrinde de bir saldırgan el yapımı bomba ve bıçakla 28 öğrenciyi yaralamıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious