Çin'de eğitim kampanyası başlatıldı

Çin'de eğitim kampanyası başlatıldı.13409
  • Giriş : 21.04.2008 / 12:38:00

Tibet Özerk Bölgesi'nde son aylarda yaşanan olaylar üzerine Çin Komünist Partisi (ÇKP) tarafından bölgede eğitim kampanyası başlatıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tibet Günlüğü gazetesinin bildirdiğine göre, resmi görevlileri ve parti üyelerini kapsayan iki aylık eğitim kampanyası "ayrılıkçılıkla mücadeleyi, istikrarı korumayı ve kalkınmayı sürdürmeyi" amaçlayacak.

Televizyon programlarıyla "eleştiri-özeleştiri" oturumlarını da içeren kampanya sırasında "yetkililerle kitleler arasında düşünce birliği sağlanması ve Dalay Lama kliğinin entrikalarına karşı mücadelenin güçlendirilmesi" hedeflenecek.

Yetkililer ve parti üyeleri hakkında, "vatanseverlik eğitimi" olarak da nitelenen kampanya sırasındaki performanslarına göre değerlendirme yapılacak.

Tibet'teki manastırlarda da rahiplerin Dalay Lama'yı kınaması ve Pekin yönetimine bağlılıklarını açıklamaları için "vatanseverlik eğitimi" başlatıldı.

Pekin yönetimi 14 Mart'ta Tibet Özerk Bölgesi'nin merkezi Lasa'da meydana gelen olayların "Dalay Lama kliği" tarafından planlandığını ve bunun Tibet'i Çin'den koparmayı ve 2008 Pekin Olimpiyatları'nı baltalamayı amaçladığını ileri sürmüştü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious