Çin'de kahramanlık örneği

Çin'de kahramanlık örneği.8335
  • Giriş : 22.03.2009 / 08:44:00

Çin'de bir bayan polis memuru eşine ender rastlanacak bir kahramanlık örneği gösterdi. 6. kattan atlayan kızı omuzundan yakaladı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Cesur polis, çatıdan atlayarak intihar girişiminde bulunan bir kızı canını tehlikeye atarak kurtardı. Changchun şehrinde meydana gelen olayda, 10 yaşındaki oğluyla yürüyüşe çıkmış olan kadın polis, 6 katlı bir binanın üstüne çıkmış olan genç kızı farketti.

Acil olarak çatıya çıkarak Wang Yuhui adlı kızla konuşmaya başladı. Çatının kenarında oturan kız, memura, işiyle ilgili problemlerinin olduğunu; artık yaşamak istemediğini söyledi. Genç kadın, Yuhui'ye ona cüzdanındaki parayı vererek yardım edeceğini söyledi ama kız ikna olmadı.

Polis memuru ikna çalışmalarına devam ederken, Yuhui birden kendini aşağı bıraktı. Ancak kadın, telaşa kapılmadan soğukkanlılıkla ve ani bir refleksle kızı omzundan yakaladı; düşmesini engelledi. Hemen ardından çatıda kızla polis memurunun konuşmasını izleyen görevliler geldi ve onların yardımı ile kız çatıya çıkarıldı. Polis memurunun hayatı pahasına kızı yakalayıp kurtarması, herkesin büyük takdirini kazandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*