Çin'de kimyasal tesiste patlama: 16 ölü

  • Giriş : 27.08.2008 / 08:36:00

Çin'in Guangxi bölgesinde bulunan kimyasal bir tesiste şiddetli bir patlama meydana geldi. Olayda ilk belirlemelere göre 16 kişi hayatını kaybederken, 57 kişi de yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çin'in Guangxi bölgesine bağlı Yizhou kenti haritadan silinecekti. Bölgede bulunan kimyasal bir tesiste meydana gelen patlama ve ardından yaşanan yangın, korkuya neden oldu. Olayda ilk belirlemelere göre 16 kişi hayatını kaybetti, 57 kişi de yaralandı.

Guangwei Kimyasal Şirketi'nde yaşanan olayın ardından 6 kişiden ise halen haber alınamıyor. Bölgeye sevk edilen arama-kurtarma ekipleri, patlamanın ardından başlayan yangının tesisin tamamını sardığını ve yaklaşık 10 bin metrekarelik bir alanda etkili olduğunu söyledi. Tesise yakın yerleşim biriminde oturan 11 bin 500 kişi de olay yerinden uzaklaştırıldı.

Öte yandan çevre uzmanları, olayın ardından PVA (polyvinyl asetat), yapıştırıcı, boya ve astar üretilen tesise yakın bir mesafede bulunan Longiiang Nehri'ni inceleme altına aldı. Nehrin kimyasal kirlenme tehdidi ile karşı karşıya olduğu bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*