Çin'de kürk yapımı için canlı canlı hayvan haşlıyorlar

  • Giriş : 09.01.2008 / 02:20:00
  • Güncelleme : 09.01.2008 / 01:17:47

Çin'de kürkleri için öldürülen kedi ve köpeklerle ilgili geçen yıl ortaya çıkan görüntülerin ardından yeni bir video daha ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Geçtiğimiz yıl uluslararası hayvan hakları dernekleri tarafından kamuoyuna ve medya kuruluşlarına dağıtılan bir video, dünyadaki kürk ticaretinin yüzde 70'ini tek başına üstlenen Çin'de süregiden vahşeti açığa çıkarmıştı.

Film, kürkleri için öldürülen kedi ve köpeklerin görüntülerini içermekteydi. Birçok insanın tepkisini çeken bu görüntülerle ilgili protestolar yapılmıştı.

Merkezi ABD'de bulunan PETA (People For The Ethical Treatment of Animals / Hayvanlara Etik Muamele İçin Mücadele Edenler Derneği) tarafından yeni yayınlanan bir video kürkleri için öldürülen kedi ve köpeklerin durumunu bir kez daha gözler önüne seriyor.

Sözkonusu videoda kedilerin ve kopeklerin kafeslerinden çıkarılıp bağlandığı ve kaynar suya atıldığı izleniyor. Görüntülerden, kürkleri yüzülen bazı hayvanların bu esnada bilinçlerinin kaybolmamış olduğu gözlemleniyor.

Peta tarafından yeni yayınlanan videoyu aşağıdaki linkten izleyebilirseniz. Ancak uyarıyoruz videoyu 18 yaşından küçüklerin izlemesi kesinlikle sakıncalıdır.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious