Çin'de sopalı gruplar Müslüman arıyor

Çin'de sopalı gruplar Müslüman arıyor.76953
  • Giriş : 07.07.2009 / 20:47:00

Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ne giren TRT Türk muhabiri gündüz saatlerinde bazı caddelerde sopalı grupların dolaştığını kaydetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde yaşanan etnik gerilimden sonra bölgeye giden Türk televizyoncu TRT Türk muhabiri Levent Uluçer gerilimin hala devam ettiğini söyledi.

URUMÇİ'DEN İLK CANLI YAYIN

Uluçer, resmi rakamlara göre 156 kişinin yaşamını yitirdiği Urumçi'de yaşananları TRT Türk'te yayınlanan Dünyamız Detay programında canlı yayınla izleyicilere aktardı.

Programda sokaklarda askerlerin geniş güvenlik önlemleri aldığını aktaran Uluçer, gündüz saatlerinde bazı caddelerde sopalı grupların dolaştığını kaydetti. Bu grupların genellikle Han milliyetinden Çinliler olduğunu belirten TRT Türk muhabiri, Uygur Türklerinin sokağa çıkmaya çekindiğini ve günü daha çok evlerinde geçirdiğini söyledi.

Akşam saatlerinde başlayan sokağa çıkma yasağının ardından kentte bir ölüm sessizliğinin hakim olduğunu belirten TRT Türk muhabirinin görgü tanıklarına dayanarak verdiği bilgiye göre Urumçi'de tansiyon yakın tarihte hiç olmadığı kadar yüksek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*