Çin'deki Olimpiyatlar'da bir skandal daha

Çin'deki Olimpiyatlar'da bir skandal daha.14280
  • Giriş : 18.08.2008 / 14:52:00

Olimpiyat'ın açılış töreninde görevli kızların soyulup ölçüldüğü, askerlerin de altına bez bağlandığı öne sürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

29. Yaz Olimpiyat Oyunları'nda her gün yeni bir skandal ortaya çıkıyor. Hürriyet'in haberine göre oyunların açılış töreninde görev alan kızların, seçilmeden önce kendilerini seçecek üyeler önünde soyundukları ve vücutlarının belirli yerlerinde cetvelle ölçümler yapıldığı iddia edildi. Belçika'da yayınlanan HLN Gazetesi, Pekin'deki bir yerel gazetede, görevli kızlardan birinin açıklamalarının yer aldığı haberi bugün okuyucularına duyurdu. Pekin'deki The Beijing News yerel gazetesine açıklamalarda bulunan kızlardan biri, açılış töreninde panoları taşıyan kızların, bu göreve kabul edilmeden önce jüri üyeleri önünde soyunduklarını savunarak, "Oyunlarda görev almak için başvuruda bulunan kızlar, üyeler önünde soyunduktan sonra ölçüldükten sonra işe alındılar" dedi.

Göreve kabul edilmeyen, ancak ikinci bir şans tanınarak, olimpiyatlarda görev yapacak 400 kızdan birisi olmayı başaran görevli, bu skandalın ortaya çıkmasını sağladı.

ASKERLER BEZLENDİ

Aynı gazetede yer alan başka bir haberde ise oyunların açılış töreninde, tuvalet molasının az olması nedeniyle görevli 900 askerin altlarına çocuk bezi bağlandığı iddia edildi.

Askerlerin, tören süresi içinde tuvalete gidememeleri nedeniyle ihtiyaçlarını bu bezlere yaptıkları haberde yer aldı.

Öte yandan oyunlarda, Çin'de yaşayan 56 etnik grubu temsil eden çocukların hepsinin, öne sürüldüğü gibi bu gruplardan olmadığı ve Çinli oldukları ortaya çıktı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*