Cindoruk, DP'ye yeşil ışık yaktı

Cindoruk, DP'ye yeşil ışık yaktı.13112
  • Giriş : 03.05.2009 / 23:03:00
  • Güncelleme : 03.05.2009 / 23:07:49

DYP eski genel başkanı ve TBMM eski başkanı Hüsamettin Cindoruk'un, 'DP'ye başkan adayı olacağı' belirtildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Merkez sağda hareketlenme devam ediyor. Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Süleyman Soylu'nun, genel başkanlığı bırakacağına yönelik açıklamasından sonra, merkez sağda "üçüncü" hareketlenme, Cindoruk'un, "DP'ye genel başkan adayı olacağı" sinyaliyle başladı.

Cindoruk, Star televiyonunda Gazeteci-Yazar Ruhat Mengi'nun sunduğu "Her açıdan" adlı televizyon programında, DP Genel Başkanlığı'na aday olacağının sinyalini verdi.

Kulislerde, merkez sağın yeni adresi, 16 Mayıs'ta Olağanüstü Kongreye gidecek olan Demokrat Parti olarak gösteriliyor. Yine kulislerde, 9 Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in, eski mesai arkadaşları ve yakın çevresinde yer alan eski siyasilerin harekete geçtiği, ilk adımı ise Hüsametin Cindoruk'un attığı söyleniyor.

Kulislerde, Cindoruk'un 16 Mayıs'ta DP genel başkanlığına aday olacağı başta 9. Cumhurbaşkanı Demirel, eski başbakanlardan Mesut Yılmaz, yeni parti çalışmalarını sürdüren Abdüllatif Şener ve çok sayıda eski DYP ve ANAP kökenli milletvekillerinin de destek verdiği dile getiriliyor.

Cindoruk'un aday olması durumunda ise, sadece merkez sağ değil mevcut partilerde de bir hareketlenme yaratacağı ifade ediliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*