Cindoruk, Erbakan'ı ziyaret etti

Cindoruk, Erbakan'ı ziyaret etti.13112
  • Giriş : 21.08.2008 / 14:38:00

Cezası Gül tarafından affedilen, Erbakan'ı, Balıkesir’in Edremit İlçesi'ne bağlı Altınoluk Beldesi'ndeki yazlığında ziyaret eden eski TBMM Başkanlarından Cindoruk, “Cezasının affedilmiş olmasını sevinçle karşılıyorum” dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kayıp trilyon davasından aldığı ev hapsi cezası, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından 'sürekli hastalık' nedeniyle affedilen Necmettin Erbakan, Altınoluk Beldesi'ndeki yazlığından henüz dışarı çıkmadı. Cezasının affedilmesinin ardından Erbakan'a ilk 'geçmiş olsun' ziyaretini, tatilini Ayvalık'ta geçiren Hüsamettin Cindoruk yaptı. Cindoruk, 1 saat 50 dakika süren ziyaretinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Erbakan'ın sağlık durumunu ve moralini iyi gördüğünü söyledi.

Erbakan'ın yıllardır siyasetin içinde bulunduğunu ve kendisiyle zaman zaman çatıştıklarını ifade eden Cindoruk, “Kendisi saygı duyduğum bir zattır. Cezasının affedilmiş olmasını da sevinçle karşılıyorum. İnsancıl hukuk işlemiştir” dedi.

Erbakan'ın cezasının afedilmesinin bazı çevrelerce eleştiri konusu yapılması hakkındaki görüşleri sorulan Cindoruk, “Bir hukukçu olarak şunu söyleyeyim. Bu af hadisesi değildir. Bir infazın durdurulmasıdır. Sağlık koşulları insani nedenlerle uygun değilse infaz durdurulur. Yapılan da budur. Çok doğru bir karardır. Bu kararı vereni de kutluyorum” yanıtını verdi.

Bu arada, Erbakan'ın yazlığına gelenler korumalar tarafından “Hocamız şu anda ziyaretçi kabul etmiyor. Yarın Ayvalıburun Camii'nde namazını kıldıktan sonra sizlerle sohbet edecek” denilerek kapıdan geri çevrildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*