Cindoruk açıkladı: İşte sürpriz karar

Cindoruk açıkladı: İşte sürpriz karar.10001
  • Giriş : 20.05.2009 / 02:25:00
  • Güncelleme : 19.05.2009 / 23:55:42

DPGenel Başkanlığı'na Cindoruk, Anavatan Partisi ile birleşmenin DP çatısı altında olacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Mayıs ve haziran aylarının düğün ayları olduğunu hatırlatan Cindoruk, bu aylarda birleşmenin gerçekleşmesini ümit ettiğini kaydetti.

Anavatan Partisi Genel Başkanı Salih Uzun, Hüsamettin Cindoruk'u Best Apart Otel'de ziyaret etti.

Cindoruk'u DP Genel Başkanlığı'na seçilmesinden dolayı tebrik eden Uzun, Cindoruk'u Anavatan Partisi'nin kuruluş yıldönümü resepsiyonuna davet etti.

Türk siyasetinde uzlaşma kültürünün eksik olduğunu ileri süren Uzun, Türkiye'nin merkez sağ siyasetinin güçlü olduğu dönemlerde büyük kalkınma hamlesinin adımlarını attığını ifade ederek, merkez sağın güçlü olmadığı dönemlerde ülkenin gelişemediğini savundu. Hüsamettin Cindoruk ise demokrasi yürüyüşü başlatma gereği duyduklarını söyledi.

"Sevgili Anavatanlı kardeşlerimizle geçmişte siyasi karşıtlığımız olsa bile, temelde fikir birliğimizin olduğunu bilerek, çok özen gösteriyorum. Bu birlikteliğin ortaya çıkmasını istiyorum." diyen Cindoruk, "Geçmişte bu olabilirdi, olmak üzereydi, engeller çıktı, olmadı. Bu sefer engel tanımayacağız. Bu birleşmeyi, tarihi Demokrat Parti etrafında toplayacağız. Çünkü Anavatan Partisi, Demokrat Parti'dir." ifadesini kullandı.

İki partinin birleşmesi sırasında liderlik sorununun yaşanmayacağını savunan Cindoruk, birleşme takvimine ilişkin sorulara ise "Miladi Takvim" diye karşılık verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*