Cindoruk Gül'ü bitirdi

Cindoruk Gül'ü bitirdi .15130
  • Giriş : 11.09.2007 / 09:48:00

'Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanlığı bir kaç ay içinde bitebilir.'

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Abdullah Gül, Cumhurbaşkanı seçilip Çankaya Köşkü'ne çıktı ama tartışmalar bitmedi. Ekim'de yapılacak olan "Cumhurbaşkanını halkın seçmesine yönelik" referandum yeni bir tartışmayı başlatacak gibi.

Siyasetin etkin isimlerinden Hüsamettin Cindoruk verdiği özel röportajda çarpıcı bir iddiada bulunuyor. Cindoruk'a göre "Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanlığı bir kaç ay içinde bitebilir."

REFERANDUMDAN SONRA KÖŞK SEÇİMİ

Cindoruk, referandumda evet oyu çıkması halinde yeni cumhurbaşkanını seçmek için sürecin otomatik olarak başlayacağını söylüyor. YSK'nın hemen 11. Cumhurbaşkanı seçimi için hazırlıklara başlayacağını anlatıyor.

"11" TANIMI KRİZ ÇIKARACAK

"Referandum sürecinde yeni bir Cumhurbaşkanı seçildi, eski kanuna göre. Aslında 11. Cumhurbaşkanı denmese o kadar önemi yoktu. Şimdi bir nokta karar var. Nokta karar da, “11. Cumhurbaşkanı’nı halk seçer” diyor. Şimdi 11. Cumhurbaşkanı’nın seçilmiş olması, o maddeyi düşürmez. Benim yorumum şu; Gül’ün cumhurbaşkanlığı, halk tarafından yeni Cumhurbaşkanı seçilinceye kadar sürer. Tabii, Gül kendi aday olur ve kazanırsa mesele yoktur."

"AK PARTİLİLER DUAYA ÇIKSIN"
"Cumhurbaşkanlığı krizi bence şu anda Çankaya’ya taşınmıştır. Bence yağmur duasına çıkar gibi, AK Partililer duaya çıksınlar. Halk o referandumu reddetsin. Mesele biter. Yoksa yeniden seçim olacak. Tahmin ediyorum, 21 Ekim’den sonra, Ocak ayından itibaren, Cenab-ı Hakk’ın izniyle yeni bir dindar Cumhurbaşkanı seçmek için tekrar halk oylamasına gideceğiz. "

VATAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious