Cindoruk memur maaşları için konuştu

Cindoruk memur maaşları için konuştu.13112
  • Giriş : 24.06.2009 / 14:59:00

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, sendikalardaki bölünmüşlüğün ortadan kalkması gerektiğini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

BASK Genel Başkanı Resul Akay, Cindoruk'u parti genel merkezinde ziyaret etti. Akay, küresel krizin Türkiye'yi de derinden etkilediğini belirterek, memur maaş artışlarının buna göre yeniden değerlendirilmesi gerektiğini kaydetti.

Akay, AK Parti hükümetinin göreve geldiği günden bu yana 7 yıl geçtiğini belirterek, memurlara verilen sözlerin tutulmadığını savundu.

Cindoruk da Türkiye'deki memur sendikalarının daha çok dernek statüsüne yakın olduğunu söyleyerek, hak almanın toplu sözleşme ve grevle olabileceğini dile getirdi.

Bu konudaki gelişmeleri yeterli bulmadığını belirten Cindoruk, işçi sendikalarına verilen hakların memurlar sendikalarına da verilmesi gerektiğini söyledi. Cindoruk, ''Burada korkuya gerek yoktur'' diye konuştu.

Zor bir temenni olduğunu bildiğini, ancak sendikalardaki bölünmüşlüğün de ortadan kaldırılması gerektiğini dile getiren Cindoruk, dünya ile kıyaslandığında Türkiye'deki memur sayısında fazlalık olmadığını ileri sürdü.

Cindoruk, memurlarla işçiler arasındaki ücret eşitsizliğinin giderilmesi gerektiğini de ifade ederek, ''Küçük zamlarla memurun sıkıntısı aşılamaz'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*