Cindoruk: Oy gizlidir, kutsaldır...

Cindoruk: Oy gizlidir, kutsaldır....13112
  • Giriş : 11.05.2009 / 14:49:00

Cindoruk, oy kullandığı sandıktan DP'ye sıfır oy çıktığı ile ilgili iddiaya bakın nasıl cevap verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Cindoruk, çeşitli temaslarda bulunmak için geldiği İzmir'de, Balçova Termal Tesisleri'nde basın toplantısı yaptı. Doğduğu şehir olan İzmir'de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Cindoruk, Türkiye'nin içinde bulunduğu ekonomik krizin etkilerinden belli bir süreç içinde kurtulacağını ifade etti.

Cindoruk, 2011'de yapılacak genel seçimlerin Türkiye için önem taşıdığını, bu süreçte DP'nin de iktidar partisi olabileceğini belirterek, ''Tıraşlanması gereken bir iktidar var, tıraşlayacağız'' dedi.

Göreve gelmeleri halinde Anayasa, siyasi partiler kanunu, siyasetin finansmanı hakkında ve seçim hukuku konularında yeni tartışmalar açacaklarını bildiren Cindoruk, fikir partisi olacaklarını ifade etti.

DP Genel Başkan Adayı Cindoruk, bir basın mensubunun, son yerel seçimlerde oy kullandığı sandıktan DP'ye oy çıkmadığı yönündeki iddiayı hatırlatması üzerine, şunları söyledi:

''Oy gizlidir, kutsaldır. Benimle Tanrı arasında bir hadisedir. Bazı sandıklardan sıfır oy çıkması üzücü. Bu durumda o sandıklarda müşahidin bile olmadığını gösteriyor. O bölgedeki bütün sandıklardan ya 0, ya da 1 oy çıktı. Koskoca DP'nin İstanbul gibi çok mühim bir yerde, bazı sandıklarda müşahidinin bulunmamasını ben çok büyük bir yanlış ve kusur görüyorum. Onu düzelteceğiz.''

Hüsamettin Cindoruk, bazı bölgelerde, bazı arkadaşlarının partisinden farklı isimlere oy verdiğini belirtti.

Bir basın mensubunun yaşıyla ilgili eleştirileri hatırlatması üzerine Cindoruk, ''Sağlığımda bir sıkıntı görmüyorum'' dedi.

Cindoruk, kendisine destek verenlere ilişkin soru üzerine de Süleyman Demirel'in desteğini kulağıyla duyduğunu bildirerek, ''Sayın Çiller'le herhangi bir ihtilafım yok'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*