Cindoruk'tan sahte avukat cevabı

Cindoruk'tan sahte avukat cevabı.13112
  • Giriş : 08.05.2009 / 08:18:00

Cindoruk, Aydın Menderes'in, ''Cindoruk, hiçbir zaman babamın avukatlığını yapmadı'' açıklamasına cevap verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Demokrat Parti Genel Başkanlığı'na adaylığını açıklayan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) eski başkanlarından Hüsamettin Cindoruk, Adnan Menderes'in avukatlığını yapmadığını ancak o dönem Meclis Başkanı Refik Koraltan'ın da aralarında bulunduğu 18 milletvekilinin avukatlığını yaptığını söyledi.

DP'nin başına geçme hazırlıkları yapan Cindoruk, eski partililerle akşam yemeğinde biraraya geldi. Yeşilköy'de bulunan Polat Otel'de kurultay öncesi partililerle biraraya gelen Cindoruk, gazetecilerin sorularını da cevaplandırdı.

Bir gazetecinin; Aydın Menderes'in, "Cindoruk, hiçbir zaman babamın avukatlığını yapmadı. Aileden birinin dahi avukatlığını üstlenmemiştir. Menderes'in avukatı olarak tanıtıldığında sessiz kalmış, böyle tanıtılmasında pişkince bir memnuniyet içerisinde gözükmüştür." sözlerini hatırlatması üzerine Cindoruk, "Aksini söyleyen mi var. Meclis Başkanı Refik Koraltay'ın da aralarında olduğu 18 milletvekilinin avukatlığını yaptım. Ben o zaman 27 yaşında genç bir avukattım. Meclis Başkanı'nın avukatlığını yapabilirdim ama Başbakan'ın avukatlığını yapmadım. Sayın Soylu o zaman doğmamıştı, Aydın ise genç bir çocuktu. Ben Yassıada'da avukatlık yaptım." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*