Cindoruk'tan yargıya garip eleştiri

Cindoruk'tan yargıya garip eleştiri.13862
  • Giriş : 27.05.2009 / 15:19:00

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, 27 Mayıs darbesinin yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda, yargıyı eleştirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Demokrat Parti Genel Başkanı Cindoruk, yargıyı eleştirdi

Adnan Menderes, Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan'ın ölümlerinin halkın içini acıtmayı sürdürdüğünü ifade eden Cindoruk, "Yargının, savcı ve yargıcın siyasallaşması 50 yıl sonra yine Türkiye'nin gündeminde yer alıyor." dedi.

Cindoruk, açıklamasında, 27 Mayıs darbesinin çok ağır sonuçlarının yaşandığını belirterek, "Menderes, Zorlu ve Polatkan'ın ölümleri halkımızın içini acıtmayı sürdürüyor." şeklinde konuştu.

Hüsamettin Cindoruk, "27 Mayıs darbesinin üzerinden yaklaşık 50 yıl geçti. Üzüntülerimiz eksilmedi. Çünkü çok ağır sonuçları yaşıyoruz. Menderes, Zorlu, Polatkan'ın ölümleri halkımızın içini acıtmayı sürdürüyor. Üstelik yargının, savcı ve yargıcın siyasallaşması 50 yıl sonra yine Türkiye'nin gündeminde yer alıyor. Can alıcı tartışmaların odak noktası haline geldi. 27 Mayıs'ta bir kısım bilim adamları, bazı savcı ve meslekten yetişme yargıçlar siyasal söylemlerini, duygularını yargı alanına taşıdılar. Bu fenalığın artık son bulmasını diliyor, hayatlarını yitiren devlet adamlarını, parlamento üyelerini rahmetle saygıyla anıyorum. DP, insancıl hukuku savunmayı kararlılıkla sürdürecektir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*