Cindoruk'un imajı fena sarsıldı!

Cindoruk'un imajı fena sarsıldı!.13112
  • Giriş : 09.03.2009 / 23:14:00
  • Güncelleme : 09.03.2009 / 23:13:47

Türkiye Büyük Millet Meclisi Eski Başkanı Hüsamettin Cindoruk'un imajı son günlerde fena sarsıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

2Türkiye Büyük Millet Meclisi Eski Başkanı Hüsamettin Cindoruk'un imajı son günlerde fena sarsıldı. Bugüne kadar 'Adnan Menderes'in avukatı' olarak tanınan ve kendisi de buna ses çıkarmayan Cindoruk'un, hiçbir zaman Menderes'in avukatı olmadığı ortaya çıktı. Tarihi yanlışı düzelten Aydın Menderes, Cindoruk'un böyle tanıtılmaktan pişkince bir memnuniyet duyduğunu söyledi. Ayrıca Cindoruk son dönemde darbe ve cunta yanlısı açıklamalarıyla bu imajı yerle bir etti.

Sağ seçmenin gözünde 28 Şubat darbesine kadar hep sadık demokrat partili gibi görünen Türkiye Büyük Millet Meclisi Eski Başkanı Hüsamettin Cindoruk'un maskesi bu kez fena düştü.

Yumuşak siyaset tarzı, darbelere karşı duruşu, ve 'Yassıada'da Adnan Menderes'in avukatı' ünvanı ile bugüne kadar yıldızını parlak tutan Cindoruk, 28 şubat sürecinin ardından darbe yanlısı açıklamalarıyla kamuoyunu büyük hayal kırıklığına uğrattı.

Önceleri darbelere karşı duruşuyla bilinen Cindoruk, 28 şubat askeri darbesini, '28 Şubat amacına ulaşmıştır' sözüyle destekleyerek, sağ seçmene büyük bir şok yaşatmıştı.

Post Modern darbenin ardından antidemokratik tutumunu sürdüren Cindoruk, aynı zamanda üniversitelerdeki başörtüsü yasağının yerinde olduğunu ve devam etmesi gerektiğini savunur oldu. Cindoruk 27 nisan e-darbesinden sonra da hükümeti istifaya çağırarak, Türkiye'nin karanlık kurulunun sözcülüğüne soyundu.

Cindoruk, 11. Cumhurbaşkanını seçme sürecinde hukukla hiçbir ilgisi olmayan 367 icadının da arkasında durdu. Eski demokrat partili siyasetçi bu süreçte Sabih Kanadoğlu'nun tasdikçisi, CHP'nin de destekçisi oluvermişti.

Cindoruk'un maskesini asıl düşürense ergenekon soruşturmasıyla ilgili yaptığı açıklamalar oldu. 28 şubat öncesi darbe karşıtı görünen ve merhum başbakan Adnan Menderes'in avukatlığını yaptığı zannedilen Cindoruk, darbeci yapının çözüldüğü Ergenekon operasyonlarını 'ıvır zıvır' olarak değerlendirdi.

Halkın büyük bir kesimi Cindoruk'un bu ters vuruşlarına şaşırsa da 'Adnan Menderes'in avukatı' imajının hatırına sineye çekti. Ancak bu efsaneyi de Menderes'in oğlu Aydın Menderes bitirdi ve şok açıklamayla Cindoruk'un maskesini düşürdü.

CİNDORUK KENDİSİ MENDERES'İN AVUKATI OLARAK TANITILDIĞI DURUMLARDA SESSİZ KALMIŞ BUNU TEKZİP ETMEMİŞ ADETA KENDİSİNİN BÖYLE TANITILMASINDAN PİŞKİNCE BİR MEMNUNİYET İÇERİSİNDE GÖZÜKMÜŞTÜR. ANCAK HİÇBİR ZAMAN ADNAN MENDERES'İN AVUKATI OLMAMIŞTIR.

Adnan Menderes'in gerçek avukatlarından Burhan Apaydın da Aydın Menderes'in açıklamalarını destekledi.

CİNDORUK'UN ADNAN MENDERES'LE HİÇBİR DİYALOĞU YOKTU, ONUNLA GÖRÜŞMEZDİ. MENDERES İSMİNİN ARKASINA SIĞINARAK SİYASET YAPTI.

Yapılan açıklamalar yalnızca tarihi bir yanlışı düzeltmekle kalmadı, Cindoruk'un bugüne kadar hak etmediği bir mirası bilerek kullandığını da ortaya çıkardı. Bütün olup biteni dikkatlice izleyen kamuoyu ise, Cindoruk'un ne olduğunu anlamaya çalışıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*