Cindoruk'un yeri Şener'e mi kalacak

Cindoruk'un yeri Şener'e mi kalacak.10409
  • Giriş : 21.05.2009 / 22:56:00

DP'nin yeni lideri Cindoruk'un partide birleşmeyi sağladıktan sonra yerini Abdüllatif Şener'e bırakacağı ileri sürüldü. İddia DP'li bir il başkanından geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


ANAVATAN Partisi, Doğru Yol Partisi ve Genç Parti'nin Demokrat Parti çatısı altında birleşerek orta sağı oluşturacağını söyleyen Yoldaş, "Genel Kurul'da Cindoruk'un genel başkanlığını destekledim. Ülkesini ve memleketini sevenleri bu oluşuma katkı sunmaya davet ediyorum." dedi.

Ziya Yoldaş, geçtiğimiz günlerde yapılan ve Hüsamettin Cindoruk'un Genel Başkanlık'a seçildiği Genel Kurulu değerlendirerek, "Genel Başkanımı Hüsamettin Cindoruk'u başından beri destekliyordum. Eski Genel Başkanımız Süleyman Soylu bu partiye büyük katkılar sundu. Ancak genç ve tecrübesiz olması nedeniyle bazı sıkıntılar yaşadı. Şimdi Genel Başkanımız Hüsamettin Cindoruk, orta sağda oluşturacağı birleşme ile Türk siyasetine büyük katkı sunacaktır." diye konuştu.

Cindoruk'un sadece Orta Sağda yeni bir birleşim için aday olduğunu da sözlerine ekleyen Yoldaş, "Bu görevi tamamladıktan sonra orta sağda büyük isimler genel başkanlık için aday olacaklardır. Bunlardan biri de şu anda AK Parti'den ayrılarak yeni bir parti kurma çabası içinde olan Abdüllatif Şener olacaktır. Bu oluşumu eski Genel Başkanlardan Süleyman Demirel, Mehmet Ağar, Tansu Çiller'e de teklif olarak götüren Cindoruk büyük destek görmüştür. Orta sağ ülkenin yaşadığı muhalefet eksikliğini de gidermiş olacaktır. Cumhuriyet Halk Partisi şu anda iyi bir muhalefet görevini yerine getirememektedir. Demokrat Parti bu birleşimi bir kurtuluş olarak ortaya atmıştır. Anavatan Partisi, Doğruyol Partisi ve Genç Parti, Demokrat Parti çatısı altında orta sağı oluşturacaktır." diye konuştu.

Yoldaş, Genel Kurul'un Bitlis açısından da önemine değinerek, "Genel Kurul'da eski Milletvekillerimizden Edip Safder Gaydalı da listede yer aldı. Daha önce eski milletvekillerimizden Yahya Çevik, yerini artık Gaydalı'ya bıraktığını belirtmiştir. Böyle uyum içinde başlayan çalışmamız bundan sonra da Bitlis için farklı değişimleri de beraberinde getirecektir. Artık tembelliğe alıştırılmış bir toplum yerine üreten, kazanan bir toplum hedeflemekteyiz." ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*