Cindoruk'un yerine hazırlanan isim

Cindoruk'un yerine hazırlanan isim.9543
  • Giriş : 12.06.2009 / 09:39:00

Encümen-i Daniş Başkanı Necmettin Karaduman, “Genel başkan adayımız Süheyl Batum'dur" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Cindoruk'u siyasete dönmesi için kendisinin ikna ettiğini söyleyen Encümen-i Daniş Başkanı Necmettin Karaduman, “Ancak, genel başkan adayımız Süheyl Batum'dur" dedi...

TBMM eski Başkanı ve Encümen-i Daniş Başkanı Necmettin Karaduman, DP'nin genel başkanlığı için asıl adayının Süheyl Batum olduğunu söyledi. TBMM'de gerçekleştirilen Türk Parlamenterler Birliği seçimlerine katılan Karaduman, gazetecilere açıklamalar yaptı. Karaduman, DP ile ANAVATAN arasındaki birleşme çalışmalarını yakından takip ettiğini belirterek, "Bu birleşmenin sağlanması için iki tarafla da görüşmeler yapıyorum" dedi.

"Kendisi de hevesli"

Hüsamettin Cindoruk'u siyasete dönmesi için kendisinin ikna ettiğini ifade eden Karaduman, ancak genel başkanlık için asıl adaylarının Anayasa Profesörü Süheyl Batum olduğunu söyledi. Türkiye'nin böyle bir siyasi harekete ihtiyacı olduğunu savunan Karaduman, Mesut Yılmaz'ın "Benim liderlik hedefim yok" açıklamaları için "Bu Sayın Cindoruk'la da Sayın Yılmaz'la da olmaz. Kafamızda yeni bir lider var bunun üzerinde çalışıyoruz. Yeni lider adayımız Süheyl Batum'dur. Kendisi de çok hevesli. Birleşmeden sonra onun adaylığını gündeme getireceğiz" dedi.

Ergenekon tutuklusu Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın siyaset yapmasına sıcak bakmadığını da kaydeden Karaduman, DP'ye lider olmasını da doğru bulmuyorum" dedi.

BUGÜN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*