Çin'in ilk 'deniz kızı' bebeği öldü

  • Giriş : 18.12.2006 / 00:00:00

PEKİN (CİHAN)-Çin'de iki bacağı doğuştan birbirine yapışık olarak doğan ve bundan dolayı ''deniz kızı bebeği'' olarak adlandırılan 38 günlük erkek bebek, kalp yetmezliğinden hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Çin'in ortasında bulunan Hunan eyaletinin merkezi Changsha'daki Eyalet Çocuk Hastanesi'nde dün akşam hayata veda eden bebek, 38 gündür hastanenin yoğun bakım ünitesinde tutuluyordu. Hastane doktorları, Çin'in ilk 'deniz kızı bebeği'nin sağlık durumunun son zamanlarda daha da bozulduğunu söyledi. Bebeğin doğuştan kalçadan topuklarına kadar bitişik olduğu ifade edildi. Bebeğin böbreklerinin ya da idrar kordonunun olmadığı ve kalbinin de düzgün çalışmadığı açıklandı. Diyalizde yaşayan bebeğin anüsü ve cinsel organlarının gelişmediği ve barsaklarının engelli olduğu, kalbinin de en sonunda durduğu kaydedildi.

-HASTANEYE BIRAKILMIŞ-

Yerel medyanın haberinde, denizkızı bebeğinin 12 Aralık'ta hastanenin ön kapısına bırakıldığı ve bebeğin elbiselerin içindeki notta bebeğin 9 Aralık'ta doğduğunun yazıldığı belirtildi. Doktorlar, 'deniz kızı sendromu'' olarak da adlandırılan vakanın doğumdan birkaç gün sonra hayati organlardaki kusurdan sonra ölümle sonuçlandığını söyledi. Söz konusu vakada ayrıca böbreklerde ve mesanede anormal komplikasyonlar görüldüğü kaydedildi.

-DÜNYADA DENİZ KIZI VAKALARINDAN KURTULAN 2 KİŞİ VAR-

Dünyada bilinen deniz kızı sendromu vakasından kurtulanların sayısının iki olduğu belirtildi. Bunlardan 17 yaşındaki Amerikalı bayan Tiffany Yorks'un, bebekken yapılan bir operasyonla bacakları başarılı bir şekilde ayrıştırılmıştı. Perulu 2 yaşındaki Milagros Cerron'un da, geçen sene yapılan ameliyatla bitişik bacakları ayrıştırılmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious