Çinli kadının inadı

  • Giriş : 23.03.2007 / 00:00:00

Çin'in güneybatısındaki Chongqing şehrinde bir kadının, evinin büyük bir alışveriş merkezi için yıkılmasına direnince olay dünyanın dikkatini çekti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Wu Ping adındaki kadın, mahkemenin evinin yıkılması için verdiği mühletin dolmasına karşın, meydan okumasını sürdürüyor. Şehrin göbeğindeki evlerin arasında bulunan ve evin çevresinde açılan dev temel alanının ortasında duran Wu Ping'in evi manzarayı görenleri hayrete düşürüyor.
Bölgedeki 281 aile yüksek paralar alarak evlerinin yıkılmasına müsaade ederken, bunlardan sadece Wu, yeni ev yada tazminat karşılığında verilen teklifi reddederek, 2004'ten beri evini yıktırmama direnişini sürdürüyor. Wu ve kocası yarımada görünümünde olan evlerini her türlü teklife karşı yıktırmıyor.
Mahkemenin Perşembe gününe kadar verdiği mühlet sona ererken, şimdi yetkililerin nasıl bir adım atacağı merakla bekleniyor. Çin medyası Bayan Wu'yu ''inatçı tırnak'' olarak tanımlarken, Wu, '' Ben inatçı yada asi değilim. Ben sadece bir vatandaş olarak hakkımı savunuyorum. Mücadelemi sonuna kadar devam ettireceğim.'' dedi.
Pekin yönetimi geçen hafta fertlerin mülkiyet haklarını korumak için tarihi bir yasa çıkarmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious