Çin'li şarkıcı Yuting 'Nur' oldu

Çin'li şarkıcı Yuting 'Nur' oldu.15001
  • Giriş : 09.09.2007 / 14:05:00

Müslüman olup Nur ismini alan Çin'li ünlü şarkıcı Yuting Bingöllü Mehmet Söyler' le Türk geleneklerine uygun düğün töreniyle dünya evine girdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Üniversite eğitimi için gittiği Çin'de ithalat ve ihracat işleriyle uğraşan Mehmet Söyler, bir süre önce nişanlandığı ünlü Çinli şarkıcı Lin Yuting'le Bingöl'de Türk geleneklerine uygun düğün töreniyle dünya evine girdi.

Çin'de en iyi şarkıcı ödülüne sahip olan Yuting ile Bingöllü Söyler'in 7 yıl önce başlayan aşkları, dün akşam Zümrüt Düğün Salonu'nda mutlu sonla noktalandı.

Bingöllü Mehmet Söyler ile nişanlandıktan sonra Müslüman olup "Nur" ismini alan Yuting, Türk örf ve adetlerinin kendisini çok şaşırttığını belirterek, Türk insanının çok sıcakkanlı olduğunu, gösterilen ilgi ve alakadan dolayı çok şaşırdığını söyledi.

Burada çok değişik bir kültürle karşılaştığını dile getiren Yuting, özellikle kına gecesi ve düğün töreninin tıpkı bir masal alemi gibi olduğunu söyledi. Düğün töreninde sık sık halay çekip eğlenen Çinli gelin, Türkiye'de yaşamayı istediğini söyleyip, önümüzdeki yıllarda çocukları ile birlikte Bingöl'e yerleşmeyi istediğini belirtti.

Düğün için Çin'den Bingöl'e gelen ve ön ismi öğrenilemeyen gelinin arkadaşı Pikang ise, Türk örf ve adetlerine hayran kaldığını ve buraya gelmekten büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Pikang, "Her şey çok güzel. Düğünü çok beğendim. Çok mutlu oldum" dedi.


Damadın babası Hilmi ve annesi Emine Söyler, oğullarının alacağı her türlü karara saygı duyduklarını ifade ederek, gelinlerinin kendilerini en çok etkileyen yanının sempatik tavırları olduğunu söylediler.
Yuting, 2002 yılında çıkardığı ve 13 şarkının yer aldığı "Peini zou yi duan" isimli albümüyle Çin'de 2004-2005 yılının en yeni şarkıcısı, Guandong Eyaleti'nde ise 'En iyi şarkıcı' seçild

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious